Skuteczne kuracje dla włosów i skóry głowy – premiera linii szamponów leczniczych Capilarte marki Dermedic

Z okazji wprowadzenia na rynek nowej linii szamponów leczniczych Capilarte marki Dermedic w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano innowacyjne produkty, mające na celu zapobieganiu wypadania włosów oraz ich wzmocnieniu.

Marka Dermedic, specjalizująca się od 15 lat w tworzeniu dermokosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, postanowiła rozszerzyć portfolio o skuteczne kuracje dla włosów i skóry głowy.

Z myślą o pacjentach cierpiących na coraz bardziej powszechne schorzenia skóry głowy, takie jak łysienie, nadmierne wypadanie i osłabienie włosów, łupież czy nadwrażliwość („senstitivity skin”), w  Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened stworzona została specjalistyczna linia produktów leczniczych przeznaczonych do mycia skóry głowy i włosów, polecanych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Koncepcję nowej linii Capilarte oraz działanie kompleksu aktywnego Pilotantum™ – opracowanego w laboratoriach marki Dermedic i objętego zgłoszeniem patentowym – zaprezentowała dr Sylwia Grzegorzewska, Dyrektor Instytutu Badawczo-Rozwojowego Biogened.

Gościem specjalnym konferencji była prof. nadz. dr hab. n. med. dermatolog Ewa Trznadel – Grodzka, która omówiła najczęściej występujące schorzenia skóry głowy i włosów oraz przedstawiła  wyniki  badań klinicznych przeprowadzonych na nowych produktach Capilarte.

„Koncepcja linii Dermedic Capilarte opiera się na dbałości o zdrowie źródła pochodzenia pięknych włosów czyli skóry głowy. Zapewnienie jej odpowiedniej pielęgnacji przyczynia się bezpośrednio do zdrowego i pięknego wyglądu włosów. W XXI wieku wymagania wobec młodego wyglądu wykraczają już poza obszar twarzy i ciała.  Również włosy są ważnym atrybutem, który tak jak skóra twarzy podlega starzeniu, ale też zmianom chorobowym o różnorodnym podłożu. Linię Dermedic Capilarte opracowano w taki sposób, aby niezależnie od wieku i płci pomóc klientom w ich problemach i potrzebach dotyczących skóry głowy i włosów.” – powiedziała obecna na konferencji Iga Fuss, Dyrektor Marketingu Dermedic.

Konferencję prowadziła Angelika Popiołek – PR & Manager Dermedic.

W ofercie Capilarte proponujemy kuracje okresowe jak i szampony do całorocznego regularnego stosowania.

W skład linii Capilarte wchodzi pięć produktów:

 1. Szampon kuracja stymulujący wzrost włosów – polecany dla kobiet i mężczyzn borykających się z problemem łysienia o różnym podłożu, oraz osobom dotkniętym czasowym widocznym osłabieniem włosów, jako podstawowa kuracja pobudzająca wzrost nowych włosów. Minimalny czas dla uzyskania widocznych efektów to 3-miesiące.
  Cena: 41 zł/300 ml (1 opakowanie na około 1 miesiąc).
 2. Serum kuracja stymulująca wzrost włosów – specjalistyczna wcierka do stosowania na mokre i suche włosy, polecana dla kobiet i mężczyzn borykających się z problemem łysienia o różnym podłożu, w celu wzmocnienia efektu działania szamponu kuracji stymulującego wzrost włosów. Minimalny czas dla uzyskania widocznych efektów to 3-miesiące. Cena: 41 zł/150 ml (1 opakowanie na 3 miesiące).
 3. Szampon wzmacniający hamujący wypadanie włosów – polecany do regularnego stosowania dla kobiet i mężczyzn cierpiących z powodu czasowego widocznego osłabienia włosów, a także wskazany jako przedłużenie kuracji stymulującej wzrost włosów Capillarte.
  Cena:
   32 zł/300 ml (1 opakowanie na około 1 miesiąca).
 4. Szampon zwalczający łupież i jego przyczyny – o działaniu przeciwłupieżowym i przeciwgrzybiczym. Łagodzi objawy łupieżu  różnej etiologii, zarówno suchego, jak i tłustego oraz zapobiega jego nawrotom. Odpowiedni także w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, wyprysku i łuszczycy. Zalecany czas kuracji 4 tygodnie + 2 tygodnie po ustąpieniu objawów. Cena: 32 zł/300 ml (1 opakowanie na około 1 miesiąca).
 5. Szampon kojący do włosów i nadwrażliwej skóry głowy – polecany do codziennego, całorocznego mycia włosów i nadreaktywnej skóry głowy, skłonnej do podrażnień, pieczenia i chronicznego świądu, a także wskazany do stosowania w przerwach pomiędzy kuracjami skóry głowy oraz jako łagodna pielęgnacja zdrowej skóry dla dorosłych, kobiet w ciąży i dzieci od 3. roku życia.
  Cena: 32 zł/300 ml (1 opakowanie na około 1 miesiąca).

Wszystkie produkty zostały przebadane dermatologicznie, klinicznie i trychologicznie. 

dermedic capilarte pełna oferta