Kolekcja lamp Philips Disney – Dobranoc, światło na noc

Światło to jeden z najprostszych sposobów, dzięki któremu możemy wykreować dziecku bajkowy świat. Zaczarowana przestrzeń, przyjazna atmosfera do prawidłowego rozwoju, a także, szczególnie w pierwszych latach życia, oswajanie z ciemnością – oto, czego może dokonać światło w pokoju dziecka. 

– Ciemność uruchamia wyobraźnię dziecka, a ta potrafi płatać przeróżne figle. Maluch w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym miewa trudności z rozróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Wytwory jego własnej wyobraźni wydają się być niezwykle realne – mówi Marta Żysko-Pałuba, psycholog dziecięcy. Oznacza to, że maluch nie wie, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna świat z jego wyobraźni.

Boisz się, czego? Wilka złego!

Dodatkowo, na etapie rozwoju poznawczego, dzieci praktykują tzw. myślenie magiczne, czyli wierzą w to, że przedmioty mają ludzkie cechy i nadprzyrodzone moce. Jeśli połączymy to z intensywnym rozwojem wyobraźni oraz pamięci – wszystko razem powoduje, że w życiu maluchów pojawiają się różne lęki. Często są one irracjonalne. Przybierają formę nocnych potworów – wyjaśnia Marta Żysko-Pałuba.

Warto pamiętać, że jest to bardzo istotny etap rozwojowy u dzieci. Poprzez doświadczanie lęku uczą się one kontrolować go i wykorzystywać. To najbardziej odpowiedni czas, by uruchomiły się mechanizmy pozwalające zarówno na radzenie sobie z lękiem, jak i odpowiednie posłużenie się nim w sytuacji zagrożenia.

Jak pomóc dzieciom w oswajaniu lęków? Przede wszystkim nie można wyśmiewać czy lekceważyć ich uczuć i emocji. Warto okazać zrozumienie i zainteresowanie tym, czego dziecko się boi. Sprawdzają się różne triki, np. magiczna lampka odstraszająca duchy czy znak zakazu wstępu potworom, przyklejony na drzwiach do pokojupodpowiada Marta Żysko-Pałuba. – Czasami świetnie działa narysowanie takiego potwora i nadanie mu jakiejś określonej formy. Można też podsunąć maluchowi lampkę – maskotkę, dającą ciepłe światło. To naprawdę doskonały pomysł, który z jednej strony przegoni potwory, a z drugiej umocni dziecko w przekonaniu, że jest ono w stanie samodzielnie poradzić sobie z lękiem – dodaje ekspertka.

Po jasnej stronie mocy

Jeśli chcemy wyciszyć dziecko, dać mu poczucie bezpieczeństwa i stworzyć w ten sposób odpowiednią atmosferę do snu, powinniśmy wybrać odpowiednie światło. Najlepiej żółte lub w odcieniu ciepłej bieli – radzi dr Paweł Morawski z Philips Lighting University. – Warto pamiętać, by nie było to światło wzbogacone w barwę niebieską, bo ono zadziała odwrotnie, pobudzająco. Intuicyjnie też wiemy, że do usypiania nie może być tego światła zbyt wiele. Wystarczy delikatne, orientacyjne – rozświetlające pokój na tyle, aby dziecko rozpoznawało otoczenie.

Bardzo dobrze sprawdzają się lampy, które przypominają znanych bohaterów bajek z ulubionych kreskówek. Tym sposobem “wykorzystamy” dziecięcą skłonność do myślenia magicznego w dobrym celu. Do uruchomienia pozytywnego doświadczenia: świecąca Myszka Mickey czy Spider-Man staną się tyleż bajkowymi, co rzeczywistymi strażnikami dziecięcych snów. Strumień bajkowego światła naprawdę potrafi zatrzymać szalejącą wyobraźnię i pomóc w prawidłowej ocenie rzeczywistościpotwierdza Marta Żysko-Pałuba. – W towarzystwie superbohatera łatwiej jest się upewnić, że pod łóżkiem nic i nikogo nie ma.

Bajka światłem pisana

Fenomen bohaterów wymyślonych przez wytwórnię Walta Disneya polega na ich nieprzemijającej zdolności oddziaływania na dziecięcą wyobraźnię. Twórczego i ze wszech miar pozytywnego. To dlatego inżynierowie firmy Philips Lighting, szukając inspiracji do stworzenia lampek dla najmłodszych, automatycznie zwrócili się w kierunku bajkowego świata Disneya. W ten sposób powstała kolekcja Philips Disney SoftPals, w której główne role grają: Myszka Mickey, Myszka Minnie, a także bardziej współcześni bohaterowie: sympatyczne potwory Sulley i Mike Wazowski oraz Spider-Man. Kolekcję lamp Philips Disney uzupełniają niewielkie lampki ścienne z czujnikiem ruchu (motyw księżniczek, Kubusia Puchatka czy Spider-Mana). Powieszone przy łóżku zapalają się, jak tylko maluch się wybudzi. Dopełnieniem kolekcji są lampki pełniące rolę latarek, szczególnie doceniane przez młodych nocnych czytelników.

Dobre światło to bezpieczne światło

SoftPale to połączenie lampki z maskotką. Miękkie i przyjemne w dotyku zabawki, przyjazne w obsłudze i zapewniające bezpieczne, ciepłe światło. Ponieważ zastosowano w nich technologię LED – nie nagrzewają się. Wykorzystany do produkcji SoftPali silikon nie zawiera Bisfanolu A. Tym samym są one bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci, skłonnych do testowania zabawek ząbkami. Lampki ładuje się indukcyjnie na specjalnej podstawce. Po ich naładowaniu w dzień, maluchy mogą cieszyć się obecnością świetlnego przyjaciela nawet do 8 godzin. Bez potrzeby podłączania go do kabla zasilającego.Włączenie i wyłączenie lampki następuje poprzez przechylenie jej o 180 stopni. Wszystkie produkty marki Philips są zgodne z normami Unii Europejskiej, posiadają oznakowanie CE.

spider mikey minni Minnie_717643116s0 philips1 philips 2Fot. materiały prasowe