Bądź Iwostin na wiosnę! Linie produktów Iwostin do wiosennej pielęgnacji skóry

Okres przedwiośnia to trudny czas dla naszej skóry. Brak witamin, zmienna pogoda – raz zimno i wiatr, za chwilę ciepło i silniejsze promieniowanie słoneczne, a przy tym wilgoć, zwiększają jej wrażliwość. Pod wpływem rosnącej temperatury i wilgotności powietrza, gruczoły łojowe zaczynają zwiększać swoje wydzielanie, co sprzyja powstawianiu zmian trądzikowych. Skutkiem zimowej aury są także rozszerzone naczynka krwionośne, które źle znoszą mrozy, nadmierną suchość powietrza i wahania temperatury. Jak więc zadbać o skórę, aby odzyskała zdrowy wygląd na wiosnę? Przede wszystkim oczyścić i złuszczyć, a następnie, w zależności od problemu, poddać ją działaniu odpowiednich preparatów kosmetycznych.

Co Iwostin proponuje na wiosnę?

iwostin 3

Iwostin Sensitia oczyszczanie – pierwszy krok do zdrowej skóry

Linia preparatów oczyszczających Iwostin Sensitia – kojący tonik, mleczko oraz płyn micelarny – delikatnie, a zarazem skutecznie zmywa zanieczyszczenia oraz makijaż bez narażania skóry na kontakt z chlorowaną wodą oraz bez naruszania bariery hydrolipidowej naskórka. Wskazaniem do stosowania preparatów jest codzienna toaleta skóry twarzy, oczyszczenie, odświeżenie oraz pielęgnacja skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmian alergicznych lub źle tolerującej wodę.

Wszystkie preparaty występują w pojemnościach 215 ml oraz 500 ml.
Cena: kojący tonik i płyn micelarny: 30 zł (215 ml), 50 zł (500 ml)
kojące mleczko: 40 zł (215 ml), 60 zł (500 ml)

Iwostin Perfectin – gładsza skóra od pierwszej aplikacji*

Wiosna to ostatni moment, aby rozpocząć specjalistyczne kuracje z zastosowaniem np. peelingów chemicznych, związane z niwelowaniem przebarwień oraz niedoskonałości skóry trądzikowej.

Jak podkreśla dr n. med. Maria Noszczyk„peelingi chemiczne to zabiegi, które polegają na złuszczeniu wierzchnich warstw naskórka. Przede wszystkim jednak w wyniku działania substancji peelingujących dochodzi do pobudzania odnowy i regeneracji skóry. Złuszczenie jest bowiem bodźcem do mnożenia się i dzielenia młodych komórek w głębszych warstwach skóry. Stare i często uszkodzone komórki zastępowane są przez nowe, z bardzo korzystnym efektem estetycznym, a także zdrowotnym”.iwostin 4

Preparaty Profesjonalny peeling na noc Iwostin Perfectin Purritin oraz Profesjonalny peeling na noc Iwostin Perfectin Lucidin mogą stanowić uzupełnienie zabiegów i kuracji przeprowadzanych w gabinecie, a w przypadku lżejszych postaci tych problemów skórnych, je zastąpić. W ofercie znajdziemy również Profesjonalny peeling na noc Iwostin Perfectin Re-liftin do skóry dojrzałej.

Warto wprowadzić je na stałe do rutyny pielęgnacyjnej. Skuteczność peelingów została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi w Niezależnym Laboratorium Badawczym. Formuły zostały opracowane we współpracy z dermatologami, z wykorzystaniem starannie wyselekcjonowanych składników.
Pojemność: 30 ml, cena: ok. 50 zł.

*Badanie aplikacyjne w Niezależnym Instytucie Badawczym

iwostin 5

Iwostin Purritin – skóra w perfekcyjnej formie

Trądzik oraz towarzyszące mu nadmierne przetłuszczenie to jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów skóry. W okresie wiosennym wzrost temperatury oraz wilgotności powietrza może spowodować większą produkcję łoju i wzmóc pojawianie się zaskórników. Preparaty Iwostin Purritin są przeznaczone do pielęgnacji skóry mieszanej i przetłuszczającej się, skłonnej do zmian trądzikowych. W sezonie wiosennym szczególnie polecany jest Aktywny krem eliminujący niedoskonałości Iwostin Purritin, który zapewnia kompleksowe działanie redukujące zmiany trądzikowe. Preparat aktywnie działa na wszystkie objawy trądziku:

  • złuszcza warstwę rogową, normalizuje rogowacenie, aby odblokować i usprawnić odpływ łoju (składniki o działaniu złuszczającym, np. alfa- i beta-hydroksykwasy)
  • zmniejsza produkcję łoju oraz matowi święcącą, łojotokową skórę, daje zadawalający efekt estetyczny (składniki matujące oraz regulujące wydzielanie sebum)
  • nawilża skórę, ale nie natłuszcza (np., ceramidy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy)
  • ogranicza wzrost bakterii (Zincidone, Cobiostab 400)
  • dodatkowo posiada działanie łagodzące podrażnienia (np. alantoina)

Pojemność: 40 ml, cena ok. 30 zł.

 iwostin 6

Iwostin Lucidin – wiosenna kuracja dla skóry z przebarwieniami

Koniec zimy to ostatni moment na intensywną kurację skóry z przebarwieniami. Promieniowanie UV nie jest jeszcze tak duże, jak w kolejnych miesiącach. Większe nasłonecznienie wiosną i latem powoduje, że plamy i przebarwienia są bardziej widoczne. Aby wyrównać koloryt skóry i rozjaśnić zmiany barwnikowe warto zastosować odpowiednie preparaty dermokosmetyczne. Do wiosennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami Laboratorium Iwostin przygotowało krem ochronny rozjaśniający przebarwienia SPF 50+ Iwostin Lucidin. Jest on odpowiedni dla skóry z tendencją do przebarwień, szczególnie w trakcie kuracji rozjaśniających. Jego receptura zawiera opatentowane składniki aktywne (m.in. Dermawhite®), dzięki którym skutecznie wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia, działając bezpośrednio na przyczynę ich powstawania. Krem jest odpowiedni do stosowania po zabiegach dermatologicznych. Bardzo wysoka ochrona UV zmniejsza ryzyko powstania nowych przebarwień oraz spowalnia rozwój zmian pigmentacyjnych.
Cena: 38 zł (40 ml).

 iwostin 7

Iwostin Capillin – potrójna recepta dla skóry naczynkowej

Wpływ czynników atmosferycznych na skórę, takich jak wiatr, mróz, nagłe zmiany temperatur czy nadmierna suchość powietrza (zwłaszcza w pomieszczeniach klimatyzowanych), to jedna z podstawowych przyczyn rozszerzania się naczyń krwionośnych. Dlatego po zimie, podczas której ich oddziaływanie było nasilone, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację wrażliwej skóry naczynkowej. Wymaga ona jednak specjalistycznego traktowania kosmetykami z zawartością odpowiednio dobranych składników aktywnych.

Jak podkreśla dermatolog dr n. med. Barbara Pytrus: „Do pielęgnacji skóry naczyniowej rekomendowane są kosmetyki, które powinny działać przeciwzapalnie, zmniejszać podrażnienia oraz stopień nasilenia rumienia. Istotną składową tego typu środków są filtry UV oraz składniki nawilżające. Odpowiednio dobrana pielęgnacja przy zastosowaniu dermokosmetyków jest w stanie zminimalizować nasilenie objawów oraz zapobiec rozwojowi nowych zmian”.

Formuły preparatów Iwostin Capillin zawierają opatentowane składniki aktywne (m.in. Algi Aldavine 5x, Pronalen Aesculus, trokserutyna, witamina C) zapewniające działanie na wszystkie objawy skóry naczynkowej: zmniejszenie widoczności naczyń i rumienia, ograniczenie skłonności do pojawiania się nowych zmian.

Cena: ok 41 zł (40 ml) – wzmacniający krem na dzień SPF20, wzmacniający krem na noc, krem redukujący zaczerwienienia SPF20, 27 zł (200 ml) – wzmacniający płyn micelarny.