Hotel „Mir-Jan”: Wypoczynek i regeneracja sił u podnóży Sudetów

Już w XIX wieku popularny poeta Stanisław Jachowicz mawiał: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. I miał rację, bo w tej sentencji kryje się aktualna po dziś dzień prawda, szczególnie w odniesieniu do naszych dóbr narodowych, którymi obdarowała nas przyroda. W tym roku większość z nas z powodu niesprzyjającej dalekim podróżom sytuacji na świecie spędzi urlop w Polsce. Nie ma co się jednak obrażać, bo nasz kraj ma mnóstwo cudownych miejsc do zaoferowania, w których można wypocząć, a przy okazji podreperować swoje zdrowie. W tym celu warto odwiedzić Hotel „Mir-Jan” w uzdrowiskowej miejscowości Lądek-Zdrój. To miejsce z tradycjami i przyjazną atmosferą, do którego jak już raz się przyjedzie, będzie się chciało ponownie powrócić.

Hotel „Mir-Jan”, a właściwie cały kompleks wypoczynkowy położony jest na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka, w otoczeniu lasów. To magiczne miejsce w powiecie kłodzkim, które otaczają leśne górskie trasy spacerowe i rowerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Do przyrody nie może być już bliżej. Do dyspozycji gości są komfortowe pokoje (łącznie do 160 osób), basen, wellness & spa oraz restauracja serwująca smaczne, domowe obiady.  W każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi.  Parking, basen i śniadanie w cenie noclegu.

Hotel „Mir-Jan” oferuje w ramach turnusów rehabilitacyjnych szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych: masaże, laser wysokoenergetyczny, elektroterapia, magnetostymulacja i hiperbaria, oraz  dostęp do basenu solankowego i saun.

Hotel „Mir-Jan” jest dedykowany dla osób w każdym wieku, w tym również dla najmłodszych i czworonożnych przyjaciół.

Na miejscu można także skorzystać z porad dietetyka, który pomoże dostosować dietę do wymagań zdrowotnych klienta. Ośrodek dysponuje profesjonalnie wyposażonym kompleksem rehabilitacyjnym, basenem, SPA, salą ćwiczeń oraz salami konferencyjnymi i restauracją z pysznym jedzeniem. A jeśli młodzi marzą o nastrojowym weselu w górach, znajdą tu wszystko, co trzeba, aby dzień ślubu miał niesamowitą, wyjątkową oprawę i pozostał niezapomniany. Sala weselna spokojnie pomieści około 160 osób.

Hotel „Mir-Jan” to miejsce z tradycjami. Historia jego powstania sięga stu lat. – Obiekt, a właściwie jego część powstał już przed ponad stu laty i funkcjonował jako obiekt sanatoryjny Wald Sanatorium. Przebywało tu wiele sławnych postaci. Po wojnie był wykorzystywany jako zakładowy ośrodek wypoczynkowy. Natomiast Hotel „Mir-Jan” funkcjonuje pod obecną nazwą od 1997 roku, po jego przebudowie i kapitalnym remoncie. Od tego czasu świadczy usługi hotelarskie oraz gastronomiczne. W 2014 roku Hotel został rozbudowany o dodatkową część noclegową, wielofunkcyjną salę konferencyjną oraz Strefę SPA z basenem z wodą solankową. Powiększyliśmy naszą ofertę o zabiegi rehabilitacyjne i kosmetyczne – opowiada w rozmowie z naszym portalem pan Jan Olszewski – właściciel.

W Hotelu „Mir-Jan” przestrzegane są wszelkie obowiązujące w czasie trwającej wciąż pandemii koronawirusa normy sanitarne. – W hotelu wdrożyliśmy  wszelkie procedury, które zapewniają bezpieczeństwo Gości w dobie pandemii. Stosujemy się do obowiązujących zaleceń sanitarnych, przeprowadzamy regularnie dezynfekcję powierzchni ogólnodostępnych, a pokoje są dodatkowo ozonowane. Osoby funkcyjne przeszły profesjonalne szkolenia – zapewnia pan Jan Olszewski.

Poza klasycznymi terapiami goście mają do dyspozycji w Lądku Zdroju i jego okolicy bogaty program rozrywkowy w postaci kina, koncertów, dyskotek, wieczorków tanecznych, malowniczych tras turystycznych, a także innych atrakcji.

Ponadto Lądek-Zdrój słynie z wód leczniczych: termalnych, radoczynnych, siarczkowych, które skutecznie uleczą chore stawy i zwyrodnienia.

Hotel “Mir-Jan” chętnie odwiedzają znani i lubiani artyści. Jego częstym gościem jest wokalista i kompozytor Piotr Stawowczyk, znany jako Fisher.

Specjalnie dla czytelników portalu „Beauty Fashion Health” pan Jan Olszewski odpowiedział na kilka istotnych pytań, dotyczących korzystania z dóbr oferowanych przez Hotel „Mir-Jan”.

Czym spośród innych ośrodków rehabilitacyjnych na terenie Lądka-Zdroju wyróżnia się „Mir-Jan”? Jakie innowacyjne zabiegi znajdziemy u Państwa lub, na który zabieg warto zwrócić szczególną uwagę? W czym się głównie specjalizujecie?

Wyróżnia nas położenie w otoczeniu lasów i rzeki Biała Lądecka, szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych, która jest skierowana do osób ze schorzeniami narządów ruchu. Całość zabiegów, w tym basen solankowy, perełkowe kąpiele borowinowe i w solach magnezowo-siarkowych odbywa się w jednym obiekcie. Naszą dumą jest komora hiperbarczna, w której zabiegi są niezwykle korzystne dla całego organizmu, poprawiają wydolność organizmu, wspomagają procesy gojenia ran oraz pomagają na  wiele innych schorzeń. Propagujemy również codzienne i całoroczne kąpiele w rzece Biała Lądecka, które bardzo dobrze wpływają na podniesienie odporności organizmu.

Obiekt „Mir-Jan” jest całoroczny. O jakiej porze roku można tu liczyć na najwięcej atrakcji?

Goście znajdą u nas atrakcje przez cały rok. Zimą panują idealne warunki dla narciarzy. W okolicy są liczne trasy dla miłośników biegówek oraz wyciągi narciarskie. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest to „raj” dla rowerzystów, powstało mnóstwo tras rowerowych dostępnych dla osób o różnym stopniu zaawansowania w tym sporcie. Przez cały rok zaś proponujemy trasy spacerowe i szlaki turystyczne, które pozwalają podziwiać uroki okolicy.

Czy z zabiegów rehabilitacyjnych mogą skorzystać również osoby z zewnątrz?

Oczywiście, że tak. Serdecznie zapraszamy.

Więcej szczegółów oraz pełna oferta na stronie: www.hotelmirjan.pl

 

My gorąco polecamy ten obiekt i z pewnością jeszcze nie raz będziemy w nim gościć.