Waleriana – natura w domowej apteczce

Zdrowiodajne zioła bardzo często są składnikiem wielu leków, dzięki ich właściwościom bez problemu możemy poradzić sobie z licznymi problemami zdrowotnymi. I to w zupełnie naturalny sposób! Jednym z cudownych ziół jest waleriana, znana jako kozłek lekarski. Dowiedz się, dlaczego warto jest mieć ją w swojej apteczce.

Na uspokojenie

Waleriana jest znana już od starożytności. Roślina ta szczególnie zasłynęła z działania uspokajającego, a także stosowana była w leczeniu bezsenności. Ma bezpośredni wpływ na działanie naszego układu nerwowego, gdyż zawarte w niej substancje sprawiają, że aktywność układu nerwowego jest obniżona. Dzięki temu niweluje uczucie niepokoju. Jest alternatywą dla wielu popularnych tabletek uspokajających, które zaburzają koncentrację, a także wzbudzają w nas uczucie rozleniwienia i nadmiernej senności.

Korzeń waleriany skraca nasz czas zasypiania, a także wpływa na doskonałą jakość snu, nie zaburzając jego zdrowego cyklu.

Waleriana jest więc doskonałym środkiem kojącym, który sprawia, że możemy zapomnieć o stresie.

Na bóle menstruacyjne

Bóle miesiączkowe dotykają większości kobiet w różnym wieku. U wielu z nich „w te dni” ból nasila się do tego stopnia, że nie pozwala na normalne i sprawne funkcjonowanie. To silne uczucie dyskomfortu staramy się wygłuszyć tabletkami przeciwbólowymi, które niestety z biegiem czasu wpływają negatywnie na nasz żołądek.

Waleriana ma właściwości rozkurczowe, dzięki czemu pomaga w zmniejszeniu bólu miesiączkowego. Doskonale się sprawdzi także dla kobiet przechodzących menopauzę, a także zespół napięcia przedmiesiączkowego zwany także jako PMS.

Idealne rozwiązanie

Na szczęście nie musimy hodować waleriany na balkonie, by móc korzystać z jej cudownych właściwości. Cukierki walerianowe z olejkiem lawendy od firmy Reutter sprawią, że zawsze możesz mieć je na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od sytuacji, zawsze możemy liczyć na ukojenie, a także na doskonały smak. Produkt wysokiej jakości, godny zaufania.

W składzie oprócz waleriany znajdziemy także lawendę, która słynie z właściwości wyciszających,  a także znieczulających. To idealne połączenie pozwoli Ci na odprężenie i będzie stanowić niezwykłe wsparcie podczas gorszych dni.

Postaw więc na ziołowe rozwiązanie i dbaj pozytywnie o swoje samopoczucie podczas stresu i kłopotów menstruacyjnych.

Wypróbowane, doskonałe Cukierki Walerianowe niemieckiej firmy Reutter są dostępne w aptekach i zielarniach. Cena ok. 7,90 zł