Chcesz podjąć ważną decyzję? Najpierw posprzątaj!

Nowy Rok to szczególny czas, który motywuje nas do wprowadzania zmian i podejmowania ważnych decyzji. To też czas, kiedy mamy więcej motywacji i wszystko wydaje się możliwe. Ale jak zabrać się do projektowania naszego nowego życia? Od sprzątania! Przekonaj się dlaczego!

Kiedy w ciągu roku jesteśmy zabiegani między pracą a domem, spotkaniami biznesowymi i Guru sprzątania Marie Kondo sama mówi, że: „Kiedy uporządkujesz swój dom, możesz zacząć naprawdę żyć”. Jest coś takiego w robieniu porządków, co również wpływa pozytywnie na nasz umysł. Ale teraz należy sobie zadać pytanie, jak efektywnie sprzątać. Ponoć najskuteczniejszą formą jest sprzątanie kategoriami, a nie pomieszczeniami. Czyli na przykład warto zacząć najpierw od sprzątania ubrań, później papierów, książek a następnie mebli, itp. W ten sposób jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkie przestrzenie systematycznie i skutecznie. Warto sprzątać powoli i mniejszymi etapami, niż porywać się na zbyt ambitne plany.

By poradzić sobie szybko z zadaniami warto skorzystać z produktów, które pomogą nam skutecznie oczyścić naszą przestrzeń. Do doprowadzenia do czystości naszych podług idealny będzie mop Clean Twist marki Leifheit, przeznaczony do różnych powierzchni: drewnianych, kamiennych, z płytek, paneli, laminatów. Nie uszkadza sprzątanej powierzchni z powodu nadmiernej wilgotności, ani nie powoduje zadrapań spowodowanych brudem: dzięki wyjątkowemu mechanizmowi rotacji, nakładka jest tak sucha jak w żadnym innym systemie, a brud zostaje usunięty bez problemu podczas wykręcania i to bez pochylania się, bez moczenia rąk w brudnej wodzie i bez obsługi stopami!

A dla osób, które preferują tradycyjne rozwiązania dostępny jest zestaw Profi mop oraz wiadro z wyciskaczem – idealny zestaw do dużych powierzchni. Bez użycia siły, a przy użyciu wyciskacza, nakładka jest tak sucha, jak po ręcznym wykręceniu.

W przypadku płytek kuchennych pomoże nam mop ze spryskiwaczem Easy Spray, który zawiera płyn do mycia podłóg, dozowany w odpowiednich ilościach. Jego szczególna zaletą jest to, że po kilkukrotnym użyciu zapewnia podłodze długo utrzymujący się połysk oraz tworzy warstwę chroniącą przed wnikaniem brudu.

Kiedy wokół nas pojawi się porządek, a energia w domu zostanie odświeżona – my też poczujemy się lepiej. Przede wszystkim dlatego, że rezultaty naszej pracy są wymierne i to daje nam poczucie satysfakcji. Pomyślne zakończenie zadania również warunkuje nasz umysł na sukces. W takim stanie łatwiej jest nam podjąć się innych zadań, jak podejmowanie decyzji, ponieważ jaśniej nam się myśli i mamy poczucie, że możemy sobie poradzić z każdym wyzwaniem!

www.leifheitsklep.pl

towarzyskimi, a nierzadko też między zajęciami i zebraniami dzieci, to czasem naprawdę ciężko znaleźć nam czas na to, by uporządkować nasz dom. W rezultacie nasza przestrzeń zostaje wypełniona rzeczami, których często nie potrzebujemy.