VII Ogólnopolski Festiwal Disco Polo Disco Mazovia 2017 – Mościbrody już za tydzień!

We wtorek,15 sierpnia odbędzie się VII edycja największego festiwalu muzyki tanecznej we wschodniej Polsce, który co roku przyciąga wielotysięczną publiczność. Rozpocznie się on już o godzinie 13.00 programem artystycznym z animacjami dla dzieci. Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych, przewidziane są też oczywiście, konkursy z nagrodami, a także możliwość  występu na dużej festiwalowej scenie.

Ponieważ jest to dzień świąteczny, wolny od pracy, warto już dziś go zaplanować i przybyć z rodziną nieco wcześniej, żeby uniknąć późniejszych korków i stania w kolejce po bilety. Od g.14.30, jako support wystąpią zespoły Sueno i Taktyka, które rozgrzeją publiczność przed Konkursem Premier i Debiutów do którego zakwalifikowano 26 zespołów z całej Polski. Większość z nich jest już doskonale rozpoznawalna na rynku muzycznym, poprzez wylansowane przeboje, single, klipy tv oraz wydawnictwa płytowe oraz liczne koncerty na swoim koncie. Występom, jak zwykle towarzyszyć będą piękne tancerki i formacje wysportowanych tancerzy. Każdy z zespołów wykona po 2 piosenki. Ideą konkursu jest prezentacja najnowszych trendów gatunku i odkrywanie nowych talentów. Koncerty konkursowe tradycyjnie rejestrowane będą dla potrzeb profesjonalnych teledysków z udziałem publiczności, a potem reemitowane w telewizyjnych stacjach muzycznych. Ponieważ publiczność to najważniejszy juror, warto być od samego początku, żeby niczego nie przegapić. Zgodnie z przyjętą festiwalową konwencją, fani nie będą musieli czekać na występy swoich idoli do późnego wieczora. Koncerty Gwiazd rozpoczną się już od wczesnego popołudnia i odbywać będą się pomiędzy występami zespołów konkursowych, średnio co 3 godziny. W tym roku będą to: 15.00 AKCENT – niekwestionowany Król Disco i jeden z pionierów tej muzyki, znany z niezliczonej ilości przebojów. 18.00 MIG – obecnie ścisła czołówka, z wieloma topowymi hitami. 21.00 JORRGUS – który od kilku lat niezmiennie jest na fali, wciąż zaskakując nowymi przebojami prezentując show na najwyższym poziomie. 24.00 PIĘKNI I MŁODZI – to również absolutny top, ich przebojowe piosenki od wielu sezonów królują na wszystkich parkietach i imprezach.Wystąpi też ELISE – zdobywczyni Grand Prix z zeszłego roku. Łącznie na scenie zaprezentują się 33 zespoły, czyli 122 wykonawców! Imprezę poprowadzą: Piękny i Boski Zbyszek Perkowski oraz ekscentryczny Paweł KONJO Konnak.
Dobra zabawa do późnych godzin nocnych gwarantowana.W tym roku Festiwalowi dodatkowo towarzyszą 2 pionierskie plebiscyty z oryginalnymi nagrodami.

Plebiscyt „Dzika Karta” – oddzielne wydarzenie na Facebookudzika karta disco polo mościbrody

Po raz pierwszy o programie imprezy i zespołach biorących udział w festiwalu zadecyduje publiczność. Zasady są bardzo proste. Zespoły chcące wystąpić na festiwalowej scenie zgłaszają swój udział w formie linku do swojego teledysku na YouTube. 5 zespołów z maksymalną ilość „polubień”, tzw. lajków otrzymuje „dziką kartę” z zaproszeniem do udziału w Konkursie Debiutów i Premier podczas Festiwalu Disco Mazovia 2017. Warto podkreślić, że w ramach niniejszego zaproszenia organizator zapewnia zwrot kosztów transportu i całodzienne wyżywienie oraz profesjonalny teledysk live zarejestrowany podczas festiwalu.

 Plebiscyt „Zostań Gwiazdą” – oddzielne wydarzenie na Facebookudisco polo zostań gwiazdą mościbrody

Internauci prezentują własne wykonanie dowolnego przeboju disco polo, w formie amatorskiego, krótkiego filmiku zarejestrowanego np. smartfonem (wersja skrócona: jedna zwrotka + jeden refren). 3 osoby z największą ilością „polubień” będą mogły zaśpiewać na scenie obok swoich idoli, a może nawet wspólnie z nimi! Pozostali otrzymają pamiątkowe plakaty z autografami Gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu, czyli można wyłącznie zyskać.

Wśród głosujących internautów, w obydwu plebiscytach, również rozlosowane zostaną bezpłatne wejściówki na imprezę, książki z biografią Zenka Martyniuka i jego podpisem oraz plakaty z autografami Gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu.

Festiwal ma charakter pikniku rodzinnego. Nie zabraknie zatem licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Malowniczy plener wokół Dworu w Mościbrodach w sąsiedztwie rezerwatu Gołobórz, pięknej przyrody, zbiorników wodnych i stadniny koni z pewnością sprzyja miłej atmosferze. Tutejsza Restauracja Dworska jest kulinarną wizytówką regionu, umieszczoną na szlaku „Mazowiecka Micha Szlachecka” i choć menu festiwalowe będzie tego dnia nieco uproszczone, miłośnicy tradycyjnej kuchni polskiej z pewnością znajdą coś dla siebie.

Bilety w cenie 20 zł będą do nabycia na miejscu. Przy 33 zespołach, koszt obejrzenia występu jednego zespołu wychodzi zaledwie po 60 groszy, więc kwota obejmująca kilkanaście godzin koncertów z udziałem największych gwiazd muzyki tanecznej, nie wydaje się być wygórowana. Dzieci do lat 7 – wstęp wolny. Wzorem z lat ubiegłych, Organizatorzy zapraszają też nieodpłatnie wszystkie dzieci z domów dziecka (bez względu na wiek), nie tylko te z naszego powiatu, ale także z innych województw. Bliższe informacje na stronie www.dwor.moscibrody.pl oraz na facebooku.

Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Podtrzymania Tożsamości Kulturowej Oraz Rozwoju Regionu Mazowsza i Podlasia „Tradycja – Rozwój – Przyszłość”: – Serdecznie zapraszamy na imprezę oraz do uczestnictwa w JURY Waszego delegata, jako przedstawiciela mediów partnerskich. Po stronie organizatora: całodzienne wyżywienie i napoje, hotel w zabytkowym dworze i symboliczna gratyfikacja.

Dla słuchaczy Radia VOX FM przewidziane są bezpłatne wejściówki w uzgodnionej ilości do rozlosowania w antenowych quizach, konkursach, itp.disco polo mościbrody plakat