Słodki sposób na jesienne dni: pyszne śniadania z belVitą orzechy i miód

Chłodne jesienne poranki często powodują spadek naszego nastroju oraz brak energii. Warto więc pamiętać, że to jak spędzimy dzień, w dużej mierze zależy od pierwszych porannych godzin. Co więc zrobić, by w te szarobure dni nie wstawać lewą nogą? Jeśli chcemy dobrze zacząć dzień, to nic nie nastroi nas pozytywnie na kolejne godziny tak, jak pyszne i zbilansowane śniadanie.

Nie da się ukryć, że jesienią ciężko wstaje się z łóżka. Zimne poranki nie zachęcają do wyjścia spod ciepłej kołdry, a jesienna słota nie sprzyja energicznym porankom. Warto więc od pierwszych godzin zadbać o dobre sampoczucie i pozwolić sobie na małe chwile przyjemności, które staną się naturalną motywacją do pozytywnej pobudki. A nic nie wprawi nas w dobry nastrój tak, jak pyszne śniadanie. Jeśli zadbamy również o to, by było ono odpowiednio zbilansowane – możemy być pewni, że nie zabraknie nam również energii przez wiele kolejnych godzin.

Czym jest zbilansowane śniadanie?

To odpowiednio skomponowany zestaw produktów, które dostarczą organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Wystarczy, że połączysz wielozbożowe ciastka belVita (źródło węglowodanów i błonnika) z produktem mlecznym (białko i wapń), ulubionym owocem (minerały i witaminy) oraz ciepłym napojem – i w pełni zbilansowane śniadanie mamy gotowe. Teraz wystarczy tylko ulubiona, energetyczna muzyka, ciepły szalik, a jesienne dni przestaną być straszne.

Dlaczego belVita?

• Bo jej receptura jest wyjątkowa: produkt zawiera pełne ziarno przynajmniej 5 rodzajów zbóż. Jest źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika.

• Bo jest smaczna: belVita jest dostępna w wielu pysznych smakach,

między innymi: Musli z Owocami, Zboża z Mlekiem, Kakaowe, Orzechy + Czekolada lub Owoce Leśne, Pyszne Nadzienie z Jogurtem Naturalnym

• Ciastka belVita to propozycja zbilansowanego śniadania: wraz z porcją owoców, niskotłuszczowym produktem mlecznym oraz ciepłym napojem pozwolą dobrze zacząć dzień.

• Bo to energia na cały poranek*

 Ciastka zbożowe belVita  Orzechy + miód

 Zawierają 69% zbóż, w tym 22% pełnego ziarna. 4 ciastka pokrywają 15% referencyjnych wartości spożycia dla witaminy E, B1, magnezu oraz żelaza.

Cena: ok. 6,99 zł netto

*Ciastka śniadaniowe belVita mają wysoką zawartość skrobi,która jest wolno uwalnianym węglowodanem. Spożycie produktów o wysokiej zawartości skrobi wolno trawionej (SDS) podnosi stężenie glukozy we krwi po posiłku w mniejszym stopniu niż spożycie produktów o niskiej zawartości SDS.