Relacja z XIX Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd Art Cup w Zakrzowie

W ostatni weekend wakacji tłumy gwiazd po raz XIX zawitały do Zakrzowa na Opolszczyźnie, aby celebrować sztukę jeździecką. Śmiało można powiedzieć, że było to spotkanie pokoleń.

Gośćmi Klubu Lewada byli aktorzy, którzy przyjeżdżają tu każdego roku, a ostatni weekend sierpnia, od początku istnienia imprezy, ale też tacy, którzy są na początku drogi aktorskiej, a w tym projekcie uczestniczyli po raz pierwszy.

Na znakomicie przygotowane zawody przyjechali w tym roku takie tuzy jak: Bogusław Linda, Roch Siemianowski, Anna Powierza, Maciej Gleba Florek, Iwona Guzowska, Jacek Rozenek, Michał Malinowski, Ewa Kania, Emilia Krakowska, Mariusz Krzemiński, Anna Kaczmarczyk, Jerzy Szejbal, Tomasz Lulek, Halina Rowicka, Piotr Polsk, Piotr Szwedes, a to tylko część nazwisk. Zawody odbywały się w kategorii ujeżdżenie, west, skoki przez przeszkody i powożenie. Poszczególne kategorie wygrali: Anna Powierza, Michał Malinowski, Mariusz Krzemiński, Mateusz Masternak.

Liczne pokazy i prezentacje przyciągnęły do Zakrzowa nie tylko miłośników koni, ale także publiczność, która chciała zobaczyć sportowe zmagania swoich filmowych i telewizyjnych ulubieńców.

Uczestnicy zawodów Art Cup w Zakrzowie Anna Powierza Bogusław Linda Michał Malinowski Jacek Rozenek

fot. Irek Błędowski