Mariola Bojarska- Ferenc motywuje!

Czy można świetnie się bawić, aktywnie spędzić czas z bliskimi i równocześnie pracować nad swoją sylwetką? Mariola Bojarska-Ferenc udowadnia, że tak! W tym celu przygotowała innowacyjną grę karcianą „SuperForma”, w której uczestnicy mierzą się ze sportowymi wyzwaniami. Gra ukaże się 13 kwietnia nakładem Edipresse Książki.

Wielu osobom wysiłek fizyczny kojarzy się z bólem, stratą czasu i nudą. Jednak Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że sport może być źródłem przyjemności, sposobem na świetny wygląd i samopoczucie, ale też okazją do wartościowego spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Stworzyła grę karcianą, która łączy aktywność fizyczną z rozrywką i towarzyską rywalizacją. „SuperForma” to emocjonująca i zajmująca gra, przy której czas mija niepostrzeżenie. To również szansa na zachęcenie dzieci do sportowego stylu życia – gra jest odpowiednia nawet dla 10-latków!

Grając regularnie w „SuperFormę”, można poznać sześć form ruchu: jogę fit, pilates, tabatę, stretching, ćwiczenia z obciążeniem czy zapobiegające bólom kręgosłupa. Na graczy czekają 24 karty z różnymi zadaniami, takimi jak: wymachy nóg, pozycja drzewa, nożyce, rozciąganie grzbietu. Wszystkie zilustrowane są zdjęciami, na których Mariola Bojarska-Ferenc prezentuje, jak poprawnie wykonać dane ćwiczenie.

Celem graczy jest zebranie jak największej liczby kart z jednej grupy ćwiczeniowej. Niczym w pokerze, różne układy kart są odpowiednio punktowane. Można „pasować”, czyli zrezygnować z gry, podbijać stawkę, wymieniać i odkrywać karty. Zwycięzca w nagrodę wskazuje osobę, która ma zaprezentować ćwiczenia z jego wygranych kart. Gracze częściowo zdani są na przychylność losu, a z drugiej strony mają możliwość wprowadzenia przeciwnika w błąd. Okazuje się, że oprócz treningu całego ciała, może się też przydać ćwiczenie pokerowej twarzy…