Gama PhysioLift – nowa gama kosmetyków Avene

Budowa skóry przypomina konstrukcję budynku, w której rolę fundamentów pełni sieć różnego rodzaju włókien, w tym najistotniejszych dla wyglądu naszej skóry – włókien kolagenowych. Włókna kolagenu typu I-szego i IV-tego odpowiadają za jędrność, elastyczność i sprężystość. Kwas hialuronowy odpowiada za wypełnienie przestrzeni międzykomórkowych, wzmacniając strukturę siateczkową skóry.

Stabilna w młodości architektura skóry, w miarę upływu lat zmienia się. Trwałość, użyteczność i piękno skóry zmieniają się w niekorzystny sposób. Ilość kwasu  hialuronowego zmniejsza się, a siatka włókien kolagenowych ulega degradacji. Rezultat? Skóra traci jędrność, napięcie, młodzieńczy wygląd i blask, pojawiają się zmarszczki. Negatywne zmiany architektury skóry są procesem naturalnym i nieuniknionym, ale pielęgnując w odpowiedni sposób jej elementy można sprawić, że wytrzymałość skóry, a tym samym młody wygląd zostanie znacznie przedłużony.

LABORATORIA DERMATOLOGICZNE AVÈNE PREZENTUJĄ REWOLUCYJNE PODEJŚCIE DO PRZECIWSTARZENIOWEJ PIELĘGNACJI… 10 LAT PO PREMIERZE GAMY ELUAGE PREZENTUJEMY PAŃSTWU NOWĄ, INSPIROWANĄ NAUKĄ I ARCHITEKTURĄ, LINIĘ: ARCHITEKTONICZNA PRECYZJA W ODBUDOWIE SKÓRY … ABY POKONAĆ CZAS  W WIDOCZNY SPOSÓB

Gama PhysioLift oparta jest o trzy wyjątkowo skuteczne i synergicznie uzupełniające swoje działanie substancje aktywne. Takie połącznie wytycza zupełnie nowy kierunek w procesie odbudowywania architektury i odmładzania skóry. Cząsteczki każdej z substancji aktywnych uzbrojone zostały w odpowiedniej wielkości nośniki, gwarantujące wyjątkową skuteczność penetracyjną. Pozwala to osiągnąć niespotykane dotychczas rezultaty, w zakresie wygładzenia zmarszczek i efektu liftingu.

#1 ASCOFILLINE ™UNIKALNA W SKALI ŚWIATOWEJ, OPRACOWANA NA WYŁĄCZNOŚĆ MARKI  EAU THERMALE AVÈNE SUBSTANCJA CZYNNA, O WŁAŚCIWOŚCIACH NAWILŻAJĄCYCH I STYMULUJĄCYCH NATURALNĄ SYNTEZĘ KOLEGANU W SKÓRZE.  ODBUDOWUJE  SIATKĘ WŁÓKIEN KOLAGENOWYCH, DZIĘKI CZEMU ODTWARZA STRUKTURĘ SKÓRY WŁAŚCIWEJ I WZMACNIA JEJ PODSTAWĘ.

Ascofyllum Nodosum to gatunek algi brunatnej, który ze względu na wysoką zawartość fukanów sulfonowanych, wpływających na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, od lat był obiektem zainteresowania naukowców marki Eau Thermale Avène. Problemem była jednak duża masa cząsteczkowa, uniemożliwiająca wnikanie substancji w głąb naskórka. Laboratoria Dermatologiczne Avène sprostały wyzwaniu zoptymalizowania wielkości cząsteczki i dzięki innowacyjnemu procesowi depolimeryzacji uzyskano możliwie najmniejszą, ale skuteczną frakcję aktywną algi nazwaną Ascofilline™.

Ascofilline™ jest  innowacyjnym składnikiem aktywnym odmładzającym architekturę skóry – siatka włókien kolagenowych jest gęstsza, przez co powierzchnia skóry bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki mniej widoczne. To obecnie wiodący składnik marki Eau Thermale Avène, pod względem stymulowania naturalnej syntezy kolagenu w skórze.

#2 MONO-OLIGOMERY KWASU HIALURONOWEGO INNOWACJA 2015REWOLUCYJNA WIELKOŚĆ FRAKCJI KWASU HIALURONOWEGO, O WYJĄTKOWEJ SKUTECZNOŚCI I ZDOLNOŚCIACH PENETRACYJNYCH. MONO-OLIGOMERY KWASU HIALURONOWEGO WZMACNIAJĄ BUDOWĘ SKÓRY, ZAPEWNIAJĄC JEJ SPRĘŻYSTOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ.

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej i ma zasadnicze znaczenie, w zakresie podtrzymywania stabilności konstrukcji skóry. Dzięki właściwościom wypełniającym, na zasadzie pęczniejącego żelu, pomaga w tworzeniu gęstej, sprężystej podstawy zapewniającej skórze elastyczność i wytrzymałość. Cząsteczki kwasu hialuronowego mają jednak dużą masę, co znacząco ogranicza ich zdolności penetracyjne.

W 2005 roku, Laboratoriom Dermatologicznym Avène po raz pierwszy udało się zastosować kwas hialuronowy w formie frakcji (H.A.F.) o odpowiedniej masie cząsteczkowej i zdolnościach stymulowania naturalnej syntezy kwasu hialuronowego w skórze. 10  lat później, w 2015 roku   naukowcy osiągnęli jeszcze większą precyzję. Zdołali zidentyfikować minimalną wielkość frakcji, która jest jednocześnie maksymalnie aktywna  w neosyntezie kwasu hialuronowego. Wyodrębnienie mono-oligomerów kwasu hialuronowego jest rewolucyjnym osiągnięciem: naturalne zasoby kwasu hialuronowego zostają odnowione, a tym samym architektura skóry zostaje wzmocniona – staje się bardziej sprężysta i mocna.

#3 RETINALDEHYD WZORCOWA SUBSTANCJA O DZIAŁANIU PRZECIWZMARSZCZKOWYM I ODNAWIAJĄCYM SKÓRĘ.

Retinaldehyd jest jedną z najskuteczniejszych substancji czynnych o klinicznie i naukowo  potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i odnawiającym. Jest to bezpośredni prekursor kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy. Jest w naturalny sposób wchłaniany przez komórki, gdzie stosownie do potrzeb skóry i z rzadszym niż w przypadku innych retynoidów stosowanych miejscowo ryzykiem podrażnień, zostaje przekształcony w kwas retinowy. Niewykorzystany Retinaldehyd jest magazynowany w skórze w formie estrów kwasu retinowego, czyli w takiej postaci, w jakiej  skóra naturalnie magazynuje witaminę A. Retinaldehyd aktywizuje funkcje ochronne oraz stanowi gwarancję stabilności i wytrzymałości architektury skóry.

INNOWACJA ANTI-AGING ARCHITEKTONICZNA PRECYZJA W ODBUDOWIE SKÓRY :

24 GODZINNY PROGRAM PIELĘGNACJI.

CEL: REDUKCJA ZMARSZCZEK, POPRAWA JĘDRNOŚCI SKÓRY I PRZYWRÓCENIE JEJ  BLASKU

PIELĘGNACJA SKÓRY NA DZIEŃ:

PhysioLift DZIEŃ KREM WYGŁADZAJĄCY I EMULSJA WYGŁADZAJĄCA

POJEMNOŚĆ 30 ML; REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA 10499 PLN

Dermokosmetyki z linii PhysioLift DZIEŃ dostępne są w dwóch konsystencjach, w zależności od rodzaju skóry. Dzięki synergicznemu działaniu Ascofilline™  i Mono-oligomerów kwasu hialuronowego, spektakularnie ujędrniają skórę i wygładzają zmarszczki.  Aby zapewnić skórze optymalną ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, formułę wzbogacono
o Pre-tokoferyl, potężny antyoksydant. Woda termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia. Nowoczesne forma galenowa i architektoniczne konsystencje 3D, czyli perłowe mikrocząsteczki i substancje wygładzające, dodatkowo wzmacniają optyczny efekt napięcia i korekcji zmarszczek, co jest zauważalne i odczuwalne już z chwilą nałożenia produktu. Skóra jest wymodelowana, ale bez wrażenia sztywnej maski. Krem wygładzający PhysioLift DZIEŃ odpowiada potrzebom  skóry suchej, natomiast Emulsja wygładzająca PhysioLift DZIEŃ, idealnie sprawdza się w przypadku skóry normalnej i mieszanej. Aby zapewnić komfort stosowania, formułę emulsji uzupełniono o substancje matujące.

EFEKT UJĘDRNIENIA: 79%*

* % satysfakcji, Emulsja wygładzająca, 100 badanych, 6 tygodni stosowania, aplikacja 1 raz dziennie.

PIELĘGNACJA SKÓRY NA NOC

PhysioLift NOC BALSAM WYGŁADZAJĄCO-REGENERUJĄCY NA NOC

POJEMNOŚĆ 30 ML, REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA 10999 PLN

Skóra najlepiej regeneruje się podczas snu. Z tego powodu nocna pielęgnacja PhysioLift  jest wyjątkowo bogata w składniki aktywne. Formułę wygładzająco-regenerującego balsamu PhysioLift NOC oparto o Ascofilline™, Mono-oligomery kwasu hialuronowego i Retinaldehyd, które skutecznie pobudzają naturalne syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego. Każdego ranka rysy twarzy będą coraz bardziej odprężone, zmarszczki mniej widoczne, a jędrność i napięcie skóry znacznie się poprawi. Aby wspomóc efekt wypoczętej i promiennej cery o jednolitym kolorycie, formułę wzbogacono o metylochalkon hesperydyny, który uszczelnia
i chroni naczynia krwionośne. Woda Termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia.

100% KOBIET ZAOBSERWOWAŁO WYPOCZĘTE RYSY TWARZY NASTĘPNEGO DNIA RANO % *

* % satysfakcji w badaniu samooceny, 45 badanych, 1 miesiąc stosowania Balsamu wygładzająco-regenerującego na noc, aplikacja 1 raz dziennie na noc.

ARCHITEKTONICZNE KONTUROWANIE OKA – PhysioLift KREM POD OCZY

ZMARSZCZKI, CIENIE, OPUCHNIĘCIA

POJEMNOŚĆ 15 ML, REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA 8999 PLN

Nowatorska strategia anti–aging koncentruje się także na odmłodzeniu spojrzenia. Formuła Kremu PhysioLift OCZY oparta jest o skuteczne i doskonale tolerowane – dostosowane do fizjologii delikatnej skóry wokół oczu, substancje aktywne. Ascofilline™,  Mono-oligomery kwasu hialuronowego i Retinaldehyd zagęszczają skórę wokół oczu, unoszą powieki
i wygładzają  zmarszczki. Natomiast siarczan dekstranu, o działania obkurczającym naczynia, zmniejsza obrzęki i opuchnięcia powiek oraz  przekrwienie skóry pod oczami. Wielokierunkowe, a zarazem kompleksowe działanie substancji aktywnych pozwala skutecznie wymodelować kontur oka i przywrócić spojrzeniu blask. Gęsta konsystencja pełni funkcję opatrunku – zapewnia bezpośredni kontakt ze skórą, a tym samym optymalnie skuteczne działanie składników przez całą noc, bez ryzyka przedostania się ich do oka.

  • MNIEJSZE OPUCHNIĘCIA -52,8%**
  • MNIEJ WIDOCZNE CIENIE POD OCZAMI -14,7%***

**Ocena kliniczna, 2 miesiące stosowania przez 32 badanych
***Ocena kliniczna, 2 miesiące stosowania przez 31 badanych

PhysioLift KONCENTRAT WYPEŁNIAJĄCY

POJEMNOŚĆ 15 ML, REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA 11499 PLN

Dzięki synergicznemu połączeniu  Ascofilline™,  Mono-oligomerów kwasu hialuronowego i Retinaldehydu (w jeszcze wyższych stężeniach, niż w pozostałych produktach z gamy) koncentrat PhysioLift PRECYZJA spektakularnie wygładza głębokie zmarszczki i bruzdy. Przeznaczony do stosowania miejscowo wokół ust, na lwią zmarszczkę oraz bruzdę nosowo-wargową. Bezzapachowa formuła Koncentratu PhysioLift aplikowana miejscowo, uwalnia składniki aktywne  precyzyjnie w miejscu ich podania. Preparat został wzbogacony o kojącą Wodę Termalną Avène.

Redukcja zmarszczek potwierdzona w badaniach satysfakcji:

  •  LWIA ZMARSZCZKA 88%*
  •  BRUZDA NOSOWO-WARGOWA 85%*
  •  ZMARSZCZKI WOKÓŁ UST 82%*

*% satysfakcji, 33 uczestników, 3 tygodnie stosowania Koncentratu na wyraźne zmarszczki i głębokie bruzdy.