Najnowsza kolekcja marki Medicine na sezon AW15

W sezonie jesień-zima 2015 Medicine kontynuuje podział na trzy linie stylistyczne.

Pierwsza propozycja – linia casual odwołuje się do aktualnie najpopularniejszego trendu – artystycznych klimatów lat 70. i nosi sugestywną nazwę BOHEMIAN.                                                                                                                                               Po stronie damskiej charakter kolekcji oddają wdzięczne sukienki i bluzki, całościowo zadrukowane we wzory takie jak: paisley czy hamsa oraz w motywy kwiatowe i pióra. Kolorystyka linii  nawiązuje do natury: beże, brązy, khaki i szarości podkreślone modnymi akcentami mineralnych żółci, niebieskiego i czerwieni. Najbardziej klasyczny z kolorów – czarny – wraca do łask po sezonach zdominowanych przez granaty i szarości. Innymi elementami na które warto zwrócić uwagę są  zamsze, miękkie swetry oraz frędzle, które podkreślają subtelnie hipisowski charakter.

Po stronie męskiej kolekcja Bohemian ma mocno rockowe zacięcie. Projektanci marki proponują dopasowane męskie jeansy i spodnie, często z cięciami inspirowanymi klasycznymi formami motocyklowymi. Duża część t-shirtów ma ciekawe, mocna sprania. Pojawią się nadruki inspirowane tatuażami, a także nawiązujące do lat 70. Kolorystyka jest stonowana, oparta na szarościach, błękitach, granatach i khaki. Również po stronie męskiej widać triumfalny powrót nieśmiertelnej czerni. Jeśli chodzi o akcesoria, must have’em są filcowe kapelusze: z dużym, miękkim rondem oraz typu fedora.

Kolejna linia, smart casual – HERITAGE inspirowana nonszalancką angielską elegancją i pełna jest „klasyków” stylu casual w modnych odsłonach.

Po stronie damskiej ton nadają kraty, ale pojawiają się również inne klasyczne desenie, takie jak pepitka, jodełka czy oxford. W nadrukach dominują charakterystyczne dla Medicine motywy zwierzęce i roślinne, zarówno na t-shirtach, jak i w postaci all-overów na tkaninach. Kolorystyka oparta jest na granacie, bordo, bursztynie, zieleniach i błękitach.

Po stronie męskiej marka proponuje spodnie chino w szerokiej gamie kolorystycznej, koszule w kratkę i gładkie, o ciekawych fakturach, a także klasycznie męskie swetry. Warto zwrócić uwagę na flanelowe koszule, które przeżywają renesans w modzie męskiej. Nadruki na t-shirtach przedstawiają motywy zwierzęce, college’owe oraz odręczną typografię. Kolorystyka oparta jest na klasyce gatunku: granatach, bordo, musztardzie, błękitach i bieli.

Trzecia linia – Work in Progress (linia smart), zawiera najaktualniejsze trendowo propozycje dla młodych profesjonalistów, których nie obowiązuje sztywny biurowy dress code. Zarówno w kolekcji damskiej, jak i męskiej bardzo ważnym motywem jest tenis, który będzie absolutnym must have’em nadchodzącego sezonu.

Po stronie damskiej marka proponuje eleganckie spodnie, marynarki, sukienki i spódnice, uzupełnione swetrami. Minimalistyczną kolorystykę opartą na czerni, szarości i bieli, przełamują modne akcenty chartreuse i kobaltu.

Po stronie męskiej, eleganckie spodnie i marynarki styliści marki łączą z klasycznymi męskimi swetrami. Kolekcję uzupełnia szeroka gama koszul, wśród których na szczególną uwagę zasługują te zadrukowane mikroprintami.

Współczesną klasykę kolorystyczną, opartą na granacie, błękicie i bieli, efektownie ożywia bardzo modna oberżyna.

Ostatnim elementem sezonu AW15 jest kolekcja specjalna Mythology. Linia nadruków autorstwa Olgi Mulicy, eksplorująca temat antycznej mitologii, łącznie z jej bardziej mrocznymi i kontrowersyjnymi motywami.

Więcej informacji w najświeższej odsłonie serwisu www.wearmedicine.com

Kolekcja dostępna w salonach stacjonarnych i w sklepie on-line od lipca 2015.

medicine 2 medicine 3 medicine 1 medicine 4