WYJĄTKOWE SPOTKANIE I PREMIERA KSIĄŻKI „SLOW JOGGING” W STUDIO SANTE

9 października w siedzibie marki SANTE odbyła się premiera książki „Slow Jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie autorstwa Magdaleny Jackowskiej i prof. Hiroaki Tanaki. Promocji towarzyszyło spotkanie w całości poświęcone zagadnieniu slow joggingu w Polsce, którego oficjalnym mecenasem w Polsce jest marka SANTE.

Marka – znana z promocji zdrowego stylu życia od ponad 21 lat i mecenas rozwoju slow joggingu w Polsce – SANTE, zaprosiła dziennikarzy i blogerów na niezwykłe spotkanie połączone z promocją książki o slow joggingu, autorstwa prof. Hiroaki Tanaki i Magdaleny Jackowskiej. Spotkanie sprzyjała luźna, przyjacielska atmosfera, którą stworzyli zaproszeni goście: Magdalena Jackowska (tłumaczka, podróżniczka i asystentka w Instytucie Fizjologii Sportu Uniwersytetu Fukuoka w Japonii, oraz instruktorka slow joggingu w Polsce), bloger, maratończyk i trener biegowy – Mateusz Jasiński oraz Dawid Borowski – szef Działu Badań i Rozwoju SANTE. Konferencję poprowadziła Anna Sierpowska – Manager Projektu Studio SANTE, terapeuta i instruktor slow joggingu, która od 10 lat rozwija swoje doświadczenia terapeutyczne.

Celem spotkania było przybliżenie zaproszonym gościom: czym tak naprawdę jest slow jogging – jego genezę, pozytywny wpływ na zdrowie, a także zasady, o jakich powinniśmy pamiętać wybierając tą formę aktywności. Jak wielokrotnie podkreślała Magdalena Jackowska oraz prof. Tanaka (który wziął zdalnie udział w konferencji), slow jogging to „bieganie z uśmiechem”, pochodząca z Japonii, metoda na zdrowe życie, dobrą kondycję, smukłą sylwetkę, a także długowieczność, którego założeniem jest bieg w bardzo powolnym tempie, drobnymi kroczkami, bez znacznego wysiłku, który może uprawiać każdy, niezależnie od indywidualnych predyspozycji.

Dzięki Mateuszowi Jasińskiemu, zgromadzeni goście dowiedzieli się o zaletach uprawiania slow joggingu, o jego dobrym wpływie na nasze zdrowie. Następnie teoria została zamieniona w praktykę. Mateusz zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego treningu. Dawid Borowski, z kolei przybliżył uczestnikom ważne dla zdrowia właściwości nowego produktu marki SANTE – batona GO ON, idealnego dla ludzi aktywnych, dbających o smukłą sylwetkę i cały organizm. Zaproszeni goście mieli również okazję skorzystać z analizatora masy ciała Tanita.

Podręcznik o slow joggingu

SLOW JOGGING. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie” to podręcznik poświęcony tej japońskiej formie aktywności, dedykowana zarówno osobom, którzy wcześniej nie interesowali się bieganiem, a także doświadczonym sportowcom – stanowiąc dla nich źródło dodatkowej wiedzy. Wydawcą książki jest marka SANTE wraz z wydawnictwem Galaktyka.

Slow jogging żyje w mieście!

Ponadto, wszystkich zainteresowanych, SANTE, w każdą niedzielę do 26 października, zaprasza na bezpłatne treningi slow joggingu prowadzone przez Mateusza Jasińskiego i Annę Sierpowską, do Parku Łazienkowskiego. Start godzina 17.00, spod siedziby Radiowej Trójki (Myśliwiecka 3/5/7).

Więcej informacji na ten temat pod linkiem: http://www.ovostudio.pl/category/slow-jogging/.