Syrop Muconatural® Complete – naturalne rozwiązanie na każdy kaszel

Okres jesienny to najbardziej infekcyjny sezon w całym roku. Katar, bolące gardło i związane z tym gorsze samopoczucie to często codzienność w tym czasie. Wirusy wywołujące przeziębienie, łatwo przenoszą się na innych i powodują stan zapalny, podrażniając przy tym drogi oddechowe. Stają się one bardziej wrażliwe i nawet niewielki czynnik drażniący jest w stanie wywołać kaszel. Przy infekcjach powstaje również nadmierna ilość gęstego, lepkiego i trudnego do usunięcia śluzu, powodującego ciągłą potrzebę odkasływania – a kaszel to kolejny z czynników drażniących. Dlatego tak ważna w tym okresie jest ochrona i nawilżanie błony śluzowej, które wpływają na złagodzenie kaszlu. Tu pomóc może nowy produkt – syrop Muconatural® Complete.

Syrop Muconatural® Complete to wyrób medyczny, przeznaczony do stosowania w leczeniu zarówno suchego, jak i mokrego kaszlu, szczególnie związanego z zakażeniami górnych dróg oddechowych. Działa na podrażnioną błonę śluzową poprzez dwa mechanizmy:

–  sprzyja nawodnieniu śluzu, co ułatwia jego usunięcie drogą fizjologiczną,

– zapobiega kontaktowi błony śluzowej z zewnętrznymi czynnikami drażniącymi, poprzez tworzenie ochronnego „filmu”[1].

W ciągu dnia łagodzi kaszel, a jego kojące działanie nocą pomaga uzyskać dobry sen[2]. Muconatural® Complete to syrop w 100% naturalny, bez: barwników, konserwantów, glutenu, laktozy, alkoholu. Zawiera unikalną formułę Poliflav M.A. – połączenie wyselekcjonowanych flawonoidów z tymianku, polisacharydów z babki lancetowatej oraz miodu. Flawonoidy z tymianku chronią błonę śluzową przed działaniem czynników drażniących, polisacharydy z babki lancetowatej nawilżają i zmniejszają lepkość śluzu, ułatwiając jego usuwanie, zaś duża lepkość miodu potęguje efekt barierowy, ma działanie nawilżające, koi podrażnione gardło[3].

Naturalne aromaty: pomarańczowy, brzoskiwniowy
i cytrynowy nadają mu przyjemny smak. Jest przeznaczony dla całej rodziny, może być stosowany powyżej 1. roku życia1.

Pojemność: 128g, cena: ok. 22 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

 

MUCONATURAL Complete, syrop, jest wyrobem medycznym wskazanym do stosowania w leczeniu kaszlu (suchego i mokrego) oraz w szczególności w leczeniu kaszlu związanego z zakażeniami górnych dróg oddechowych. Skład: Kompleks Poliflav M.A.: frakcja polisacharydowa babki lancetowatej i frakcja flawonoidowa tymianku, miód. Pozostałe składniki: cukier trzcinowy; woda; sok cytrynowy; naturalne aromaty pomarańczowy, cytrynowy i brzoskwiniowy; guma ksantanowa, guma arabska. Dawkowanie: dzieci w wieku od 1 do 6 lat: dwa razy na dobę po 1 łyżce miarowej (5 ml); dzieci w wieku powyżej 6 lat: dwa razy na dobę po 2 łyżki miarowe (10 ml); dorośli: dwa/trzy razy na dobę po 2 łyżki miarowe (10 ml).

[1] Muconatural® Complete ulotka dla pacjenta z data 01/2017

[2] Cohen H.A., Hoshen M., Gur S., Bahir A., Laks Y., Blau H., Tel Awiw, Izrael. World J Pediatric, July 2016.

[3] Dokumentacja techniczna dotycząca syropu na kaszel dla dorosłych i dzieci. Rozdział I. 2016. Dane w dokumentacji firmy.