Emanuele Magenta: Polki lubią praktyczne torby – wywiad z projektantem torebek JU’STO

Niedawno w warszawskiej Galerii Mokotów odbyło się wyjątkowe spotkanie prasowe z projektantem marki JU’STO (a wcześniej O bag), Emanuele Magenta. Włoski designer odwiedził Polskę w związku z otwarciem pierwszej wyspy handlowej JU’STO w warszawskim centrum handlowym. Z miłą chęcią spotkał się z klientkami, gwiazdami oraz przedstawicielami mediów. Korzystając z wizyty niecodziennego gościa, postanowiliśmy zadać projektantowi kilka pytań.

Czy kiedy odwiedzasz jakiś kraj, przyglądasz się torebkom, które noszą ze sobą kobiety?

Bardzo zwracam uwagę na to jak kobiety w danym kraju wyglądają, w co są ubrane i oczywiście przyglądam się ich torebkom. To jest już pewnego rodzaju obsesja (śmiech).

Co zaobserwowałeś podczas wizyty w Warszawie? Czy Polki mają dobry gust?

Kobiety noszą to, co chcą i co im się podoba. Zauważyłem, że Polki podążają za modą, ale też stawiają na duże i praktyczne torby. Na polskich ulicach wciąż dominują torebki ze skóry. Chciałbym, żeby panie zamieniły je na inne materiały. Chętnie zaproponuję im coś równie eleganckiego (uśmiech).

Chciałbyś przy następnej wizycie w Polsce zobaczyć na ulicach dziewczyny z torebkami JU’STO?

Mam nadzieję, że coraz więcej pań w Polsce przekona się do marki JU’STO. Będzie to dla mnie zaszczyt, jeśli moje torebki będą służyć wielu kobietom na co dzień.

Na razie w Polsce jest jeden butik JU’STO, w Galerii Mokotów. Czy planujesz kolejne sklepy w innych miastach?

Na razie stawiam na stolicę. Nie wykluczam, że za jakiś czas moje torebki będą dostępne w sprzedaży detalicznej w innych miastach Polski. Są pewne plany, ale nie mogę ich jeszcze zdradzić. Zapraszam także do sklepu internetowego, gdzie co jakiś czas są świetne promocje.

Co sądzisz o współpracy z Polską?

Jak dotąd jestem bardzo usatysfakcjonowany. Nawiązałem ciekawą współpracę, która przynosi efekty. Wierzę, że z każdym dniem będzie jeszcze lepiej.

Rozmawiała Martyna Rokita

justo klaudia halejcio

justo anna jurksztowicz

Po odejściu z zespołu Obag główny projektant marki, Emanuele Magenta postanowił pójść o krok dalej i stworzyć nową, innowacyjna markę dla wszystkich kobiet, zachowując najwyższe standardy  z początków produkcji Obag, nadając im jednak unikalny, innowacyjny charakter.  Cały świat zakochał się w JU’STO– tylko w ciągu ostatniego roku powstały sklepy w Japonii, Tokio, Osace, Francji, Włoszech  oraz innych zakątkach świata. Teraz czas na Polskę!

JU’STO to marka oferująca modułowe torebki, do których każda z nas może według własnego gustu i stylu dobierać uchwyty, paski i organizery tworząc swój unikalny, indywidualny model! Bo moda to nie projektanci, wybiegi, i błysk fleszy- modę tworzy każda z nas!

Nazwa JU’STO wywodzi się od słowa „giusto” – czyli popularnego włoskiego potwierdzenia porównywanego do angielskiego „ok” i ”correct”. Perfect! Takie właśnie są torebki JU’STO– nie tylko dzięki perfekcyjnemu wykonaniu ale również dlatego, że dają nam wręcz nieskończone możliwości samodzielnego komponowania. Od maja w Galerii Mokotów można kupić je stacjonarnie, na wyspie JU’STO. Działa również sklep online www.justostore.pl który zachwyca bogactwem asortymentu!