Oswój Czas!

„Oswój Czas” to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznychZwolnieni z Teorii”. Organizatorami projektu są trzej maturzyści: Bartosz Cieśla, Bartłomiej Gieszczyk oraz Wiktor Radwan, uczniowie I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu.

logo.jpg-OswojCzasW ramach projektu realizowane są wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdy wykład składa się z dwóch części, których wspólnym mianownikiem jest czas.

Pierwsza z nich, to odpowiedź na szeroko rozumiany problem marnowania czasu przez młodzież. Podczas wykładu, uczniowie poznają podstawy sprawnego zarządzania sobą w czasie. Mają również okazję poznać sprawdzone techniki organizowania swoich zadań, skupiające się przede wszystkim na efektywniejszym uczeniu się. Wykład prowadzony jest przez Macieja Westerowskiego reprezentującego Strefę Dobry Start w Katowicach.

Czas będący wspólnym mianownikiem całego spotkania pojawia się również w drugiej części. Jest nią prezentacja dotycząca rozpoznawania udarów mózgu. Czas reakcji na objawy w przypadku tego schorzenia jest bowiem głównym wyznacznikiem skuteczności w późniejszym leczeniu.

Dotychczas miało miejsce 13 wykładów, w 4 różnych miastach na Śląsku, a bezpośrednimi beneficjentami projektu stało się 1400 osób – uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

foto1 foto2 foto3