Dove Baby – prawdziwe mamy wiedzą, co jest najlepsze dla skóry ich dzieci!

Czy czujesz się pewnie w roli mamy? Takie pytanie marka Baby Dove postanowiła zadać kobietom, które zaprosiła do udziału w badaniu* na temat macierzyństwa. 80%* z nich przyznało, że tak, jednak w kolejnym pytaniu aż 70%* mam zastanawia się, czy jest wystarczająco dobrymi mamami dla swoich dzieci. Z czego to wynika?

Jak wykazują badania przeprowadzone na zlecenie marki Baby Dove mamy uważają, że najlepsze dla ich dziecka jest to co podpowie im intuicja (77%*), jednocześnie kwestionując swoje decyzje w zakresie wychowania dziecka (64%*). Rozbieżność w odpowiedziach może być wynikiem presji, która wywierana jest na kobietę już w czasie ciąży. Burza hormonów, nowa sytuacja, ogromny zakres wiedzy, którą chciałaby przyswoić sprawia, że stają się bardziej podatne na wpływy otoczenia.

Nagle wokół nich pojawia się bardzo dużo osób, które chcąc doradzić wprowadzają zamęt oraz iskierkę niepewności „czy to co robię jest dobre dla mojego dziecka”? 58% kobiet* przyznaje, że jest przytłoczone nadmiarem informacji i porad wychowawczych. Zatem, co dzieje się z kobietą, gdy po dziewięciu miesiącach upragnione maleństwo wreszcie przyjdzie na świat? Oczekiwania otoczenia wobec mam, są nie mniejsze niż, te które same sobie stawiają – 89%* czuje przymus bycia idealną mamą, dlatego ponad połowa* z nich czuje, że czasem nie daje rady. Jak to zmienić?

Marka Baby Dove to pierwsza marka kosmetyków dla dzieci, która nie tylko rozumie jakie są potrzeby skóry dziecka, ale także stara się zrozumieć kobiety w sytuacji, która dla nich jest zupełnie nowa. Jak mówi doświadczona położna – Anna Gorsiak –Młodzi rodzice mają na sobie bardzo dużą presję, nie tylko wynikającą z oczekiwań, które stawia im otoczenie, ale przede wszystkim oni sami. Codziennie spotykam się z ludźmi, którzy wydają się być doskonale przygotowani na przyjście upragnionego dziecka na świat, jednak nie zdają sobie sprawy, że idealny świat oglądany w telewizji, czy w mediach społecznościowych nie istnieje. Po kilku dniach/tygodniach pojawia się uczucie zmęczenia – okazuje się, że ciężko jest jednocześnie karmić dziecko i przygotowywać obiad – mimo, że Instagram na każdym zdjęciu przekonuje, że jest inaczej. Zawsze staram się pomóc i przekazać młodej mamie, że nie ma idealnego świata, że musi znaleźć sposób na swoje idealne macierzyństwo i cieszyć się nim, bo świat piękny jak z obrazka niestety – nie istnieje.

Dlatego warto cieszyć się każdą chwilą tego wspaniałego okresu jakim są początki macierzyństwa. Zawsze początki czegoś nowego niosą ze sobą pewną dozę lęku, ale pomimo wyzwań i wybojów 85% naszych respondentek uznało, że macierzyństwo to najszczęśliwszy czas w ich życiu. Marka Baby Dove chce wspierać kobiety w tej podróży.


* “Wywiady z Prawdziwymi Mamami”- światowy raport oparty na badaniach przeprowadzonych z 6 000 respondentek na wielu rynkach (Chiny, USA, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Indie) przez Edelman Intelligence w 2016r.