Ekonomiczna wygoda w kuchni z Janem Niezbędnym

Gotujesz? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nowoczesne i ekonomiczne szykowanie posiłków wcale nie wymaga posiadania skomplikowanych narzędzi i drogich sprzętów. Wystarczy podejść do tego z głową i sprytnie wykorzystać produkty, które praktycznie każdy użytkownik kuchni ma w domu. Skorzystaj z porad Jana Niezbędnego!

Nowoczesne gotowanie według Jana Niezbędnego to rozsądne gospodarowanie czasem, sprytne rozwiązania kuchennych dylematów i wielofunkcyjność przedmiotów codziennego użytku. Zyskaj nowe spojrzenie na swoją kuchnię, a obowiązki staną się przyjemnością!

Krok 1: Przygotowanie

Nie wszyscy wiemy, że na naszych kuchennych półkach znajdują się produkty, w których drzemie podwójny potencjał. A jak się okazuje, produkty do pieczenia czy folia aluminiowa mogą stać się świetnymi pomocnikami w ekonomicznej kuchni!

Jan Niezbędny podpowiada:

  1. Nie masz specjalnego narzędzia do ozdabiania wypieków? Nie szkodzi! Zwiń papier do pieczenia w rożek i już możesz ozdobić ciasto płynną czekoladą lub lukrem.
  2. Czy wiesz, że foremek do ciast i pasztetów Jana Niezbędnego nie trzeba smarować tłuszczem? I że są świetne do mrożenia, a z zamrażarki można je włożyć od razu do piekarnika?
  3. Folia aluminiowa właściwie powinna nazywać się „uniwersalna”. Oprócz standardowego zastosowania do pakowania żywności, można nią przykryć potrawę w piekarniku, aby nie była zbyt sucha, lub na patelni, aby zapiekła się od góry. Przykryte folią dania są dłużej ciepłe. A Twoje dziecko z pewnością wyczaruje z folii najpiękniejsze ozdoby. Myśl kreatywnie!
  4. Aromatyczna pieczeń? Tylko w rękawie! Mięso będzie soczyste i delikatne, a kuchenka czysta – cały tłuszcz zostanie zamknięty w rękawie. A zimą w rękawie do pieczenia można przyrządzić aromatyczne jabłka z cynamonem.Jan Niezbędny_rękaw do pieczenia mięsa i warzyw_cena ok. 4,50 zł_ 3m

Krok 2: Przechowywanie

Przechowywanie jedzenia to ważna kwestia w dzisiejszych czasach. Odpowiednio zapakowana żywność dłużej zachowuje świeżość, a Ty nie marnujesz pieniędzy i czasu.

Jan Niezbędny podpowiada:

  1. W pojemniku szklanym żaroodpornym przechowasz żywność na półce, w lodówce i zamrażarce. Możesz w nim także podgrzewać jedzenie w mikrofalówce i piec w piekarniku. Jeden pojemnik, a tyle zastosowań!
  2. Torebki strunowe nadają się nie tylko do przechowywania, ale również są idealne na piknik, wycieczkę czy do szkoły i pracy. Pokrój jabłko i marchewkę, włóż do torebki i zdrowa, estetyczna przekąska gotowa.
  3. Nie marnuj jedzenia. Jeśli masz w domu nadmiar świeżych owoców czy warzyw, użyj torebki na mrożonki. Dzięki temu dbasz o środowisko i budżet rodzinny. Z mrożonych owoców i warzyw przygotujesz pyszne koktajle i szybkie obiady.Jan Niezbędny_foremki aluminiowe do przechowywania i zamrażania żywności z wygodną przykrywką_8,00 zł_3 szt.

Krok 3: Porządkowanie

W kuchni musi być porządek. To zasada, do której prędzej czy później powinien zastosować się każdy nowoczesny kucharz. Co zrobić, aby uniknąć wielkiego sprzątania po przygotowaniu każdego posiłku?

Jan Niezbędny podpowiada:

  1. Gospodaruj ekonomicznie czasem! Wstawiłeś włoszczyznę? Zmyj w międzyczasie podłogę wygodnym obrotowym mopem. Gotujesz jajka na sałatkę? Przetrzyj blat ściereczką. W czasie pieczenia ciasta zdążysz nawet umyć okno! Sprzątanie na bieżąco sprawi,że oszczędzisz czas i zapomnisz o wielkich, pracochłonnych porządkach.
  2. Zawsze pod ręką miej jednorazowe ściereczki na rolce do wycierania na mokro i sucho. W kuchni są po prostu niezbędne do wytarcia stołu, blatu, zlewu czy kuchenki. Oszczędność i komfort w jednym!
  3. Nie planuj wielkiego sprzątania. Wkomponuj je w codzienny harmonogram. Pomogą Ci w tym niezwykle wygodne, specjalistyczne nasączane ściereczki: antybakteryjne, do kuchni, mebli czy podłogi. Jeśli wolisz produkty wielokrotnego użytku, zakochasz się w ścierkach z mikrofibry, które czyszczą bez detergentów i można je prać w pralce. Czysty zysk!  

Produkty Jana Niezbędnego, które są pomocne w kuchni, jak również stanowią źródło inspiracji przy codziennym szykowaniu posiłków.

Przygotowanie:

Papier do wypieków: 8 m – ok. 5,50zł; do wąskich foremek 6 m – ok. 5,00zł; w arkuszach 16 szt. – 6,00zł

Folia aluminiowa: 10 m – ok. 3,90zł; 20 m – ok. 6,50zł; 30 m – ok.9,00zł; 50 m – ok. 15,00zł

Rękaw do pieczenia: dużych porcji 3 m – ok. 6,00zł; mięsa i warzyw 3 m – ok. 4,50zł

Aluminiowe foremki: do ciast i pasztetów 3 szt. – ok. 4,50 zł; do dużych ciast i zapiekanek 3 szt. – ok. 7,00 zł; do przechowywania i zamrażania żywności z wygodną przykrywką 3 szt. – ok. 8,00 zł

Przechowywanie:

Pojemniki szklane żaroodporne: 300 ml – 11 zł; 500 ml – 14 zł; 700 ml – 17 zł

Torebki strunowe: 20 szt.(1 l) – ok. 5,50zł; mix 20 szt. – ok. 5,50zł

Torebki na mrożonki z klipsami: 60 szt. (1 l) – ok. 4,00 zł; 50 szt. (3 l) – ok. 6,00 zł

Porządkowanie:

Mop rotacyjny z wiadrem: płaski ok. 130zł; okrągły ok. 130zł

Ściereczki uniwersalne na rolce (różne wzory): 50 szt. (25×30 cm) – ok. 11zł

Z mikrofibry: ręcznik kuchenny – ok. 8,00zł; ściereczka do naczyń – ok. 8,00zł; ściereczka do mycia okien – ok. 8,00zł

Ściereczki nasączane: antybakteryjne 40 szt. (20×25 cm) – ok. 8,00 zł; do kuchni 40 szt. (20×25 cm) – ok. 6,50 zł; do luster i szkła 40 szt. (15×20 cm) – ok. 5,50; do podłogi 20 szt. (22×30 cm) – ok.8,00 złJan Niezbędny_ściereczki nasączane do podłogi_cena ok. 8,00 zł_20szt