Wyprawa w kosmos z marką Philips!

Philips rozstrzygnął właśnie konkurs „Misja Kosmos”, którego zwycięzca otrzyma nagrodę nie z tej ziemi – lot w kosmos! Szansę na niesamowitą przygodę, o której wcześniej można było tylko pomarzyć, otrzyma 27 letni Krystian Głąb, absolwent wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem, który znalazł się w przestrzeni kosmicznej był generał Mirosław Hermaszewski. Wszystko wskazuje na to, że dzięki marce Philips drugim w historii Polakiem w kosmosie będzie Krystian Głąb, zwycięzca konkursu Misja Kosmos zorganizowanego przy okazji wprowadzania na rynek rewolucyjnych golarek Series 9000.

Konkurs „Misja Kosmos” rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku i składał się z wielu etapów, wymagających od uczestników zaangażowania. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy zostali poproszeni o nagranie filmiku pokazującego, jak można pokonać prawa fizyki. Autorzy 6 najlepszych zgłoszeń otrzymali kolejne zadania – pierwsze zostało opracowane przez współpracujących z Philipsem videoblogerów: adBustera i SciFan oraz drugie zostało wybrane spośród pomysłów internautów. Najlepszy okazał się Krystian Głąb. „Temat kosmosu,  ale i ogólnie szeroko pojętej nauki interesował mnie odkąd byłem małym dzieciakiem. Śledzę i uwielbiam wszelkie publikacje i filmy dokumentalne na temat kosmosu. Zatem, gdy usłyszałem o konkursie wiedziałem, że to jest to, że jest właśnie dla mnie. I pewnie z połączenia tej fascynacji światem nauki, technologii, grafiki komputerowej, ale także wielogodzinnej burzy mózgów z moją dziewczyną Magdą (bohaterką filmu etapu I), powoli zrodziła się koncepcja na takie właśnie rozwiązanie zadań konkursowych. Nie była to jedna, szybka myśl i pomysł, ale raczej powoli klarująca się koncepcja na odpowiednie przygotowanie filmów. Każdego w trochę innym stylu, zaskakującego na swój sposób. Oczywiście nie wszystko szło według planu i niektóre sceny musiały ulegać zmianom, brakowało również czasu, ale udało się i chyba jeszcze nie do końca w to wierzę” – wyznaje Krystian.

Zwycięskie prace Krystiana, jak również filmy pozostałych 5 Finalistów oraz wszystkich zgłoszeń konkursowych można obejrzeć na stronie: www.philips.pl/misjakosmos. Krystian, który wykazał się nie lada kreatywnością, będzie mógł wybrać się w przestrzeń kosmiczną na wysokość 100 km dzięki współpracy marki Philips z firmą XCOR Space Expeditions.

Wprowadzenie innowacyjnych golarek Series 9000 – jak dotąd najbardziej zaawansowanych golarek elektrycznych w ofercie Philips – okazało się sukcesem. Teraz Philips idzie kilka kroków dalej i tworzy własną historię w kosmosie, a zwycięzca konkursu Misja Kosmos będzie mógł przetestować działanie technologii golarek Series 9000 w warunkach braku grawitacji. Ciekawe, jak Krystian poradzi sobie z goleniem w kosmosie.