Nowa gama dermokosmetyków do pielęgnacji twarzy Physiogel Łagodzenie i Ulga!

Skóra to nasza wizytówka. Po tym jak wygląda, można stwierdzić, jaki styl życia prowadzimy, czy nasza dieta jest prawidłowo zbilansowana, a kosmetyki których używamy, dobrze dobrane. Skóra twarzy odgrywa w tym przypadku szczególną rolę – to ona jest na pierwszym planie, a jej stan przekłada się bezpośrednio na poczucie wartości i tym samym pewność siebie. Nic więc dziwnego, że wraz z pierwszymi oznakami problemów skórnych, kierujemy nasze kroki do apteki lub specjalisty.

Wiele osób zgłaszających się po pomoc do dermatologa ma problem z właściwym nazwaniem dolegliwości i interpretacją występujących objawów. Kobiety uważają, że rozumieją potrzeby swojej skóry, potrafią prawidłowo zidentyfikować jej typ i dobrać odpowiednie kosmetyki. Jednak w rzeczywistości, sygnały, które wysyła nam nasza skóra, nie są wcale tak oczywiste i jednoznaczne – komentuje dr Agnieszka Szewczyk, dermatolog.

Jak pokazują najnowsze dane, wrażliwość skóry to problem, który dotyka ponad 50% wszystkich kobiet.(1) Obok takich objawów jak przesuszenie, wrażliwość i podrażnienie, trzy na cztery kobiety doświadczają zaczerwienienia – rumienia – na twarzy (2). Wyniki badań sugerują także, że ich skóra może być bardziej podatna na zaostrzenie się innych, typowych dla wrażliwej skóry dolegliwości dermatologicznych (3). Nowa gama preparatów do pielęgnacji twarzy Łagodzenie i Ulga odpowiada na te potrzeby.

PHYSIOGEL_ŁAGODZENIE_ULGA_BALSAM_400 PHYSIOGEL_ŁAGODZENIE_ULGA_BALSAM_200Physiogel® to gama preparatów do pielęgnacji skóry opracowana na bazie najnowszych osiągnięć naukowych, które są przeznaczone do pielęgnowania nawet najbardziej wrażliwej skóry. Nasze kremy i balsamy nawilżające Physiogel® polegają na technologii BioMimic™ i mają właściwości wzmacniające i odbudowujące, natomiast produkty do mycia i oczyszczania mają za zadanie nie naruszać i sprzyjać zachowaniu funkcji bariery hydrolipidowej naskórka – powiedział Dr Peter Blenkiron, dyrektor w pionie badawczo-rozwojowym firmy Stiefel zajmującym się preparatami dermatologicznymi.

BioMimic™ – technologia, której potrzebuje Twoja skóra

Jeśli bariera hydrolipidowa skóry ulegnie naruszeniu, naskórek może szybko utracić prawidłowe nawilżenie i ulec odwodnieniu. Dzieje się tak często w odpowiedzi na czynniki zewnętrzne, takie jak gwałtowne zmiany pogodowe albo kontakt z silnymi składnikami w kosmetykach. Wyniki badań sugerują, że naskórek w którym doszło do niedoboru lipidów, jest bardziej podatny na zaostrzenie już istniejących chorób dermatologicznych, takich jak trądzik różowaty oraz może stać się jeszcze bardziej wrażliwy. (4)

Lipidy, naturalne tłuszcze, które w produktach Physiogel® wykorzystano w technologii BioMimic™ wspierają funkcję naturalnej bariery hydrolipidowej, ponieważ dopełniają naturalne lipidy obecne w wierzchniej warstwie naskórka, ograniczając tym samym parowanie wody ze skóry i zapobiegając wnikaniu substancji drażniących i alergenów (5).

Dzięki współoddziaływaniu z pozostałymi składnikami, w tym z humektantami, substancjami nawilżającymi i emolientami, technologia BioMimic™ wzmacnia i nawadnia skórę przeciwdziałając z jednej strony wnikaniu w głąb substancji drażniących, a z drugiej przeciwdziałając parowaniu wody z naskórka. Physiogel® w naturalny sposób współdziała z naskórkiem, by pomóc mu się odbudować i przywrócić prawidłowe nawodnienie.

Seria Physiogel® Łagodzenie i Ulga

Kiedy skóra chce zakomunikować, że dzieje się coś niepokojącego pierwszym sygnałem, który wysyła jest bardzo często przesuszenie i zaczerwienienie. Nie sposób uniknąć wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które mają negatywny wpływ na skórę, jednak prawidłowa pielęgnacja pozwoli na złagodzenie objawów, a często na ich całkowite usunięcie.

Gama produktów do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga ma spełnić bardzo konkretną potrzebę konsumencką, jaką jest łagodzenie podrażnionej skóry oraz ograniczenie widocznych oznak zaczerwienienia – rumienia na twarzy – zaznacza Dr Stephen Makin, wiceprezes w pionie badawczo-rozwojowym firmy Stiefel zajmującym się preparatami dermatologicznymi.

Warstwowa struktura kremów i balsamów Physiogel® zawierających technologię BioMimic™ jest porównywalna do budowy naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Produkty te okazują się pomocne, ponieważ dostarczają naskórkowi lipidy oraz inne molekuły podobne do tych obecnych w ludzkiej skórze. Łagodzący Krem do twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i nawilża skórę, chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi z zewnątrz i pomaga jej zachować prawidłowe nawilżenie.

Jak pokazują wyniki badań ankietowych, 85% kobiet przyznało, że produkt przyniósł ulgę i łagodził podrażnienie skóry natychmiast po użyciu; 93% kobiet przyznało, że zaczerwienienie (rumień) twarzy uległo zmniejszeniu po 2 tygodniach, a 91% dodatkowo stwierdziło, że po dwóch tygodniach stosowania kremu ich cera nabrała widocznie zdrowszego wyglądu (6).

O produktach do pielęgnacji skóry twarzy, które wchodzą w skład gamy Physiogel® Łagodzenie i Ulga

Nowa gama produktów do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga jest specjalnie przeznaczona do cery suchej, wrażliwej i ze skłonnością do zaczerwienienia. Obok Kremu do twarzy (łagodzącego) i Kremu do twarzy bogata konsystencja, seria obejmuje także delikatny, kremowy żel do mycia twarzy, balsam, krem do rąk oraz stóp.

Physiogel® Łagodzenie i Ulga, Krem do twarzy (łagodzący) (40ml)
Widocznie zmniejsza przesuszenie i zaczerwienienie. 93% kobiet zauważyło widoczne zmniejszenie zaczerwienienia już po 2 tygodniach stosowania (7);

 • Przywraca komfort (dobre samopoczucie) skórze oraz wyrównuje jej koloryt;
 • Szybko się wchłania, przez co przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę suchej skórze;
 • Dowiedziono klinicznie, że odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową naskórka.

Physiogel® Łagodzenie i Ulga, Krem bogata konsystencja (40ml)
Widocznie zmniejsza przesuszenie i zaczerwienienie. 91% kobiet zauważyło widoczne zmniejszenie zaczerwienienia już po 2 tygodniach stosowania (8);

 • Przywraca komfort (dobre samopoczucie) skórze oraz wyrównuje jej koloryt;
 • Zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie bardzo suchej i napiętej skórze;
 • Dowiedziono klinicznie, że odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową naskórka.


 

Rozszerzona seria Physiogel® obejmuje także:

Physiogel® Codzienne Nawilżanie: gama balsamów i kremów do ciała oraz żel pod prysznic do skóry suchej i wrażliwej.

Gama produktów Physiogel Codzienne Nawilżanie obejmuje:

 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Balsam do ciała
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Krem nawilżający
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Krem intensywny
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Żel pod prysznic.
 • Physiogel® Pielęgnacja włosów i skóry głowy, seria produktów do mycia suchej i wrażliwej skóry głowy obejmuje:
 • Physiogel® Delikatny szampon
 • Physiogel® Szampon z odżywką 2 w 1

1.Symrise study 12,500 interviews (Brazil, China, France, Germany and USA)

2.Symrise study 12,500 interviews (Brazil, China, France, Germany and USA)

3.http://www.biocompare.com/Life-Science-News/83667-Small-Changes-In-Skin-Care-Routine-Can-Significantly-Improve-Skin-Affected-By-Acne-And-Rosacea/

4.http://www.biocompare.com/Life-Science-News/83667-Small-Changes-In-Skin-Care-Routine-Can-Significantly-Improve-Skin-Affected-By-Acne-And-Rosacea/

5.GSK data on file

6.MMR Research Worldwide Ltd: Calming Relief Facial Skin Research June 2014. Physiogel® Calming Relief Face Cream tested on 169 women and Physiogel® Calming Relief Face Cream Rich tested on 166 women

7.MMR Research Worldwide Ltd: Calming Relief Facial Skin Research June 2014. Physiogel® Calming Relief Face Cream tested on 169 women and Physiogel® Calming Relief Face Cream Rich tested on 166 women

8.MMR Research Worldwide Ltd: Calming Relief Facial Skin Research June 2014. Physiogel® Calming Relief Face Cream tested on 169 women and Physiogel® Calming Relief Face Cream Rich tested on 166 women