„Smak Gothicu” od Bogdana Gałązki

„Smak Gothicu” to 53 potrawy inspirowane starymi malborskimi recepturami. Zapraszamy w podróż po kuchni Bogdana Gałązki! Od kilku lat Bogdan szefuje Gothic Café & Restaurant znajdującej się w centrum malborskiej warowni. Jego pasja do gotowania, szacunek dla lokalnych produktów oraz wielowiekowej tradycji tego niezwykłego miejsca zaowocowały 53 niezwykłymi przepisami na zupy, potrawy mięsne, także te z ryb i skorupiaków oraz na desery.

Sławą sięgającą daleko poza sam Malbork cieszą się doskonałe, aromatyczne zupy, ryby faszerowane, wykwintne mięsa, a także wyborne desery z naleśnikami z twarogiem i malinami na czele oraz racuchami, musem chałwowym czy sernikami. Oryginalne dodatki do dań, takie jak podpłomyki, pesto pietruszkowe, czy domowy makaron, także znalazły swoje należne miejsce na stronach książki.

Dania te, inspirowane duchem krzyżackiej warowni i dawnymi recepturami, są proste w przygotowaniu i zwyczajnie pyszne. Niektóre z nich można znaleźć w karcie restauracji prowadzonej przez Bogdana, rekomendowanej przez Slow Food Polska oraz nagrodzonej w 2015 roku dwiema czapkami prestiżowego francuskiego przewodnika Gault & Millau.

Książka „Smak Gothicu”, do której wstęp napisała Agata Wojda, jest pięknie ilustrowana smakowitymi zdjęciami potraw wykonanymi przez G-M Studio: Marka Gerstmanna i Jerzego Malinowskiego, wystylizowanymi przez Martę Smarzyńską. Makietę książki przygotowała Monika Żyła-Kwiatkowska. To już trzecia pozycja w bibliografii Bogdana Gałązki po „Kuchni wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego w Malborku” oraz „Kuchni królów Polski na zamku w Malborku”.

królów Polski na zamku w Malborku”.

format: 250 x 246 mm

oprawa twarda

liczba stron: 120

język polski i angielski

wydawca: AWRT

cena: 50 zł