LEGENDA MOTORYZACJI POWRACA W VARSO VIE!

14 maja na Placu Konstytucji przenikną się dwa światy – starej Warszawy i współczesnego „chilloutowego” klimatu stolicy.

Czwartkowy dzień 14 maja. Niby zwyczajny, a jednak wyjątkowy… Tego dnia Plac Konstytucji zamieni się w prawdziwy plac wspomnień. Będziemy mogli posłuchać kapeli warszawskich, kataryniarza i skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni polskiej z nowo otwartej Restauracji Varso Vie. Powrotowi do czasów starej Warszawy towarzyszyć będzie prezentacja samochodu „Nowa Warszawa”, we współczesnej postaci nazwanej New Warsaw. Miłośnicy motoryzacji i muzyki z tamtych lat, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy unikatowym aucie. Gościem honorowym wydarzenia będzie Pan Bohdan Łazuka.

Podczas wieczornej prezentacji dla ludzi świata kultury, filmu, sportu, biznesu zmienimy nieco klimat. Odbędzie się premiera płyty “Chill in Varso Vie” przygotowanej specjalnie na tę okazję przez najsłynniejszego polskiego dj-a i producenta: Dj-a Adamusa.
New Warsaw
Nowoczesny pojazd, nawiązujący do kultowej Warszawy 223, to połączenie zaawansowanej technologii XXI wieku i retro designu legendy polskiej motoryzacji. Pomysł narodził się w głowie Michała Koziołka, który w roku 2012 zrealizował projekt “Syrena na Euro”. Auto o wartości ponad 260 tys zł, zbudowane od podstaw, z trzylitrowym silnikiem o mocy prawie 300 KM. Do projektu “New Warsaw Wratislavia” poza Michałem Koziołkiem dołączyli Michał Puchalski i Adam Mally, studenci Wrocławskiej Architektury, Łukasz Myszyński student Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych., Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony i Zbigniew Żelazny. Model New Warsaw, prezentowany w skali 1:1, wykonano z włókna szklanego. Projekt został wyposażony w oryginalne detale, m.in. koła o rozmiarze 22 ca  li, reflektory w technologii LED, stalowy grill i końcówki wydechu. Równolegle powstaje jeżdżący model New Warsaw. Samochód jest budowany na bazie BMW M5, w oparciu o najwyższej klasy materiały. W klasycznej bryle samochodu zostaną wykorzystane elementy wyprodukowane za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. drukarki 3D. Nowoczesne rozwiązania techniczne, połączone z materiałami najwyższej klasy, a także ręcznie wykonane nadwozie i wnętrze pojazdu będą jednymi z większych atutów nowej Warszawy. Produkcja auta w liczbie 4 sztuk rocznie dodatkowo nadaje unikatowego charakteru.

DJ Adamus

Od ponad dekady aktywny producent, kompozytor, dj. Współpracował z czołówką polskiej sceny muzycznej. Współtworzy duet producencki Wet Fingers i ekskluzywny projekt 1000 miejsc z wokalistką Adą Szulc (w klimacie chill out i deep house). Dbał o oprawę muzyczną programu „Kuba Wojewódzki”, pracował z Januszem Józefowiczem przy musicalu „Romeo i Julia”, a także był odpowiedzialny za muzykę do filmów „Big Love” i „Sala samobójców”. Tworzy oprawę do widowisk muzycznych: Gala Fryderyki, Finał Top Model, Paris Fashion Week, Festiwal TOPTrendy, Sylwester Polsatu, Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Od 2014 r. juror w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Varso Vie 

Varso Vie to miejsce dla miłośnika dobrego jedzenia w miejskim wnętrzu, wypełnionym nowoczesną sztuką. To miejsce niebanalnych przeżyć kulinarnych czerpiące z tradycyjnych polskich przepisów. Połączenie tych tylko pozornie sprzecznych elementów sprawia, że odkrywanie zmysłowej przyjemności jedzenia może być przygodą. Dlatego ekipa z Varso Vie zebrała zespół doskonałych fachowców w swoich dziedzinach, a zarazem fantastycznych improwizatorów i pozwoliła im na swobodę w działaniu. Warunek był jeden: oprzeć potrawy na rodzimych produktach najwyższej jakości. W ten sposób powstało menu, które przywodzi na myśl smaki z przeszłości, a jednocześnie odkrywa bogactwo kulinarne różnych regionów polski.

New Warsaw2, fot.materialy promocyjne 4

Restauracja Varso Vie,fot.materialy promocyjne

Fot. materiały prasowe