Olej magnezowy w sprayu skuteczniejszy od magnezu w tabletkach?

Magnez, a raczej olej magnezowy w sprayu jest o wiele bardziej skuteczny od tradycyjnego magnezu w tabletkach, do którego zażywania byliśmy przyzwyczajeni. Trudno było nam w to uwierzyć, dopóki sami nie spróbowaliśmy! Firma Fizjomed SPA dostarczyła nam swój sztandarowy produkt do testów. Po dwóch tygodniach stosowania jesteśmy pod dużym wrażeniem.

Warto zapoznać się z szerszymi informacjami na temat oleju magnezowego i jego niezwykłych właściwościach. Jeśli macie problemy z bólem kręgosłupa, stawów i innych części ciała, ten produkt jest przeznaczony dla Was.

Czym jest olej magnezowy

Olej magnezowy to w 100% naturalny, nowoczesny, szybki i skuteczny sposób suplementacji magnezu przez skórę. Olej ten zawiera wysoce skoncentrowaną sól magnezową (chlorek magnezu) oraz mikroelementy pochodzące z basenu Morza Martwego, które sprawiają, że olej działa na skórę odżywiająco, regenerująco i kojąco. Zawiera bardzo dobrze przyswajalne przez skórę jony magnezu, więc może być stosowany do przywracania prawidłowej równowagi magnezowej w organizmie. Olej ten nie pozostawia tłustego filmu na skórze, nie blokuje porów oraz nie plami odzieży. Preparat przeznaczony do pielęgnacji każdego typu skóry. Nie zawiera metali ciężkich.

Olej magnezowy nie jest olejem w pełnym tego słowa znaczeniu – chlorek magnezu rozpuszczony w wodzie daje efekt „tłustości”. Aplikacja preparatu na skórę przypomina smarowanie oliwą. Jednak nie będzie on niósł ze sobą zalet stosowania chlorku magnezu, czyli oryginalnego minerału sprzed milionów lat, pozyskiwanego z basenu Morza Martwego.

Jakie właściwości ma chlorek magnezu?

Uzyskiwany poprzez odparowywanie wody morskiej chlorek magnezu jest bardzo cennym związkiem chemicznym, który wspomaga zdrowie, zwiększa witalność, zwalcza skutki procesu starzenia i drobne infekcje. Chlorek magnezu jest też silnym środkiem przeciwzapalnym. Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu. Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12% masowych elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Rozpuszczony w wodzie jest najlepszą formą jonów magnezu. Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć metabolizm.

Dlaczego warto stosować olej magnezowy?

Zalety stosowania oleju magnezowego na skórę to m.in.:

 • uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie, szybki i bezpośredni transport do komórek,
 • zapobieganie skurczom mięśni,
 • obniżanie poziom stresu,
 • dostarczanie skórze odpowiedniego nawilżenia, poprawienie jej struktury i elastyczności,
 • wzmacnianie kości, stawów i zębów,
 • stymulowanie aktywności enzymów trawiennych,
 • eliminowanie stanów zapalnych,
 • wzmacnianie systemu odpornościowego,
 • wspomaganie pracy układu trawiennego i nerwowego,
 • usuwanie z organizmu metali ciężkich,
 • usuwanie bólu mięśniowego

Czym różni się olej magnezowy od suplementów podawanych doustnie?

Magnez przyjmowany w formie tabletek nie zawsze jest skutecznym rozwiązaniem. Niestety taka forma przyswajania magnezu jest narażona na szereg czynników, które mogą zaburzać jego wchłanianie przez organizm:

 • zbyt duża ilość wapnia,
 • zakwaszenie organizmu,
 • problemy z jelitami.

Dostarczanie magnezu przez skórę jest najbardziej skuteczną metodą. Jest to tzw. transdermalna suplementacja magnezu, gdzie poprzez skórę i naczynia włosowate jony magnezu przedostaje się do krwiobiegu. Dzięki temu proces trawienia, który może zaburzyć dostępność przyjmowanego w tabletkach magnezu, zostaje wyeliminowany. Skóra jest największym organem naszego ciała i ma niesamowitą zdolność do absorbowania zarówno toksyn, jak i składników odżywczych.

Jak stosować olej magnezowy?

Olej magnezowy stosuje się bezpośrednio na skórę, spryskując dowolne miejsce na skórze. Preparat należy delikatnie wmasowywać, ponieważ stymuluje to przenikanie jonów magnezu do komórek.

fot. screen produktu, info by Fizjomed