Pierwsze symptomy menopauzy – na co zwrócić uwagę?

Nieuniknionym etapem życia każdej kobiety jest przejście w okres klimakterium, czyli menopauzy. Najczęściej dzieje się to w okolicy 50-tego roku życia i wiąże się z zachodzącymi w organizmie zmianami, które mają wpływ na kobietę i jej samopoczucie. Jakie są pierwsze objawy i jak złagodzić skutki tej sytuacji?

Jak zaczyna się przekwitanie?

Klimakterium zaczyna się wtedy, gdy ustaje miesiączkowanie. Organizm kobiety finalizuje proces przestawiania się z okresu płodności na jej zanik, co jest naturalnym, biologicznym procesem. Najczęściej zanim zacznie się klimakterium dochodzi do nieregularności w miesiączkowaniu, czyli zmiany liczby dni trwania „okresu”. Dodatkowo kobieta może zacząć doświadczać uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości, drżeń ciała oraz ogólnego zmniejszenia libido, czyli popędu seksualnego. Ponadto w organizmie dochodzi do zmian hormonalnych, w związku z którymi może dojść do kłopotów ze snem, wydzielaniem płynów ustrojowych (może dojść do nadmiernej suchości pochwy). Stricte biologicznie organizm przestaje być gotowy na zajście w ciążę.

Wpływ menopauzy na życie kobiety

Każda z kobiet może w sposób indywidualny odbierać symptomy przekwitania. Najczęściej okres ten przechodzi się w sposób łagodny, ale mogą pojawiać się etapy wzmożonego odczuwania poszczególnych objawów, a niektóre z nich mogą stale pogarszać nastrój i samopoczucie. Wśród najczęstszych symptomów klimakterium znajdują się bóle głowy, bóle mięśni, uderzenia gorąca, świądy pochwy, trudności z zasypianiem i budzenie się w nocy, zaburzenia koncentracji i nastroju oraz ogólne rozdrażnienie. Objawy te mogą obniżyć jakość życia i mieć wpływ nawet na relacje z najbliższymi – w końcu ciało zmienia się, co ma wpływ na psychikę, a w konsekwencji nawet na sposób zachowania i funkcjonowania kobiety.

W łagodzeniu negatywnych skutków przekwitania mogą pomóc składniki suplementu diety Femiflamax. Zawarte w nim izoflawonoidy z czerwonej koniczyny łagodzą dolegliwości, takie jak uderzenia gorąca, pocenie nocne, niepokój i drażliwość. Wśród składników znajdziesz również ekstrakt z czarnego pieprzu pomaga w kontroli masy ciała oraz magnez, który wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Ten preparat zawiera również witaminę B6, która pozytywnie przyczynia się do regulacji czynności hormonalnej organizmu, a dodatkowo obecny w nim kwas foliowy pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia. Ponadto izoflawonoidy z czerwonej koniczyny zostały poddane procesowi mikronizacji, dzięki czemu są lepiej wchłaniane przez organizm. Wystarczy, że zażyjesz tylko 1 tabletkę dziennie, aby skutecznie poprawić komfort swojego życia i samopoczucia.

Żyjąc w zdrowy i higieniczny sposób oraz korzystając z odpowiednio dobranych dodatków do diety można odpowiednio wspomóc organizm, a dzięki temu wzmocnić go i złagodzić negatywne objawy klimakterium.

Po 50-tce też może być fajnie

Menopauza to całkowicie naturalny, biologiczny proces, na który nie ma się wpływu. Mimo, iż może być on związany z nieprzyjemnościami, to nie musi mieć ogromnego wpływu na Twoje życie – dzięki odpowiedniemu nastawieniu, zdrowemu trybowi życia i właściwej suplementacji, możesz skutecznie łagodzić jego skutki. Jeśli będziesz dbać o siebie i cieszyć się życiem jak zawsze – pewnym krokiem przejdziesz okres przekwitania i nie odciśnie on na Tobie wielkiego piętna.

www.lagodnamenopauza.pl