Aktywność sportowa a pora roku. Co wybrać na jesień i zimę?

Długie wieczory i brak słońca nie nastrajają do wzmożonej aktywności sportowej. A przecież ruch to samo zdrowie, dlatego nie warto z niego rezygnować. Nawet krótki i nieskomplikowany trening sprawi, że z energią przejdziesz przez chłodniejsze miesiące. Sprawdź jakie formy aktywności na jesień i zimę proponuje Decathlon.

Sport i aktywne spędzanie czasu wolnego jest dobre dla każdego i o każdej porze roku. Nie tylko pozytywnie wpływa na naszą kondycję, ale również poprawia samopoczucie. Zadbaj o siebie i zafunduj sobie codzienną dawkę radości i uśmiechu. Nawet najmniejszy wysiłek fizyczny wspomaga produkcję endorfin, inaczej zwanych hormonami szczęścia. Regularne treningi przez cały rok zaowocują również wzmocnieniem odporności. Wszelkie akcesoria niezbędne do jesienno-zimowej aktywności bez trudu znajdziesz w sieci sklepów Decathlon.

Wyjdź na zewnątrz!

Jesienią i zimą zdecydowanie mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, w związku z czym nasz organizm bywa niedotleniony. Dlatego tak często jak to możliwe korzystaj z ładnej pogody i wychodź na zewnątrz. Jeżeli tylko nie pada deszcz, masz do wyboru cały wachlarz aktywności sportowych. A im niższa temperatura na zewnątrz, tym będzie ich więcej. Jesień to czas pieszych wędrówek, jazdy na rolkach, nordic walking i joggingu. Za oknem śnieg i mróz? Fantastycznie, nadszedł czas na rzucanie śnieżkami, sanki oraz łyżwy. W większych miastach lodowiska w okresie przedświątecznym nabierają szczególnego, magicznego uroku.

Decathlon, kurtka puchowa, 149,99Decathlon, bluza Breath, 99,99 pln

Decathlon, buty turystyczne, 199,99 pln

Trening „pod dachem”

Na wyjątkowo deszczowe i zimne dni warto poszukać zajęć „pod dachem”. Oferta siłowni oraz klubów fitness jest tak rozbudowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto spróbować nowych dyscyplin takich jak: fitness na trampolinach, taniec, spinning czy squash. Zapewnią dawkę zdrowego ruchu, poprawia kondycję, ujędrnią ciało, a jednocześnie nie wymagają specjalistycznych umiejętności aby rozpocząć ich uprawianie. Dobrym wyborem szczególnie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa będzie basen. Ale zamiast jacuzzi wybierzmy zajęcia z aqua aerobiku!

Decathlon, okularki pływackie, 19,99 pln Decathlon, strój kąpielowy, 19.98 pln Decathlon, legginsy, 59,99